E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Engine malfunction

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy III r.v. 05/2006 - 04/2015
Ford S-Max r.v. 05/2006 - 02/2015
marko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 27 lis 2018, 09:53
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006

Re: Engine malfunction

Příspěvek od marko » 21 srp 2019, 22:29

Nastal čas říct, co autu bylo... zaspamoval jsem toto vlákno dostatečně.
Ve finále to bylo vadné turbo + klapka sání a později nejspíš prasklé DPF.
Tak se spíše soustředím na místa, kde mi skutečné pomohli a které bych doporučil.

1) Praha Turbo Limited
Předtím jsem nechal jinde vyměnit původní staré špatné turbo za "nové špatné turbo z AutoKelly" (repas)... (ještě uvidím jak ho vyreklamuji). Když vyměníte turbo, ale diagnostika pořád řve, že je špatná hodnota napětí regulace turba, jdete tam, kde to dokážou ověřit doopravdy nejen turbo, ale i vše kolem... tz. podtlakové sání, vůle, těsnosti atd.
Pak jsem metodou náhody zkusil štěstí v Praha Turbo Limited > a byla to dobrá zkušenost. Mohu jen doporučit. Když řeknou, "vyserte se na tu sponu z druhovýroby, do tohoto auta jedině originál", ví proč to říkají. Měl jsem 3 druhovýroby a všechny funěli... Nechal jsem vyměnit turbo od nich, včetně práce kolem... akcelerace jak blázen až do 130 km / hod > pak engine malfunction... "Přivezte to zpět... tam bude ještě něco na vzduchu". A ano, klapka sání > vyměněno. Auto nyní jede. Poprvé vidím 185 Km/hod poprvé na tachometru. Jsou sice trochu dražší, ale kluci umí... 23k i s prací.

2) DPF.cz
Své původní originální DPF jsem nechal vyčistit. Problém byl ovšem, že ani ne po 1000 km se znovu ucpalo. Dal jsem tam Walker (pozor! polský zabalený shit z AutoKelly). Rada, když Walker tak z Německa. To jsem taky ucpal. (souviselo se špatným turbem) Potřeboval jsem auto urgnentě kvůli svatbě, tak jsem rozhodl ho nechat vyčistit.
Vygoogloval jsem nejbližší čištění DPF. Bylo to DPF.cz, překvapilo mě když mě od čištění té druhovýroby odrazují... ať se na to vykašlu. Trval jsem na vyčištění a když jsem přijel říkají,.. a nechcete raději originál? Toto máme skladem (na TCDi 2.0 103kW). Naprosto skvělý přístup, ochota.

Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine malfunction

Příspěvek od Dobesch » 23 zář 2019, 16:14

Také přidám jak pokračuji v řešení:

Zatímco u mě se problém vyskytoval nad 160 + klima a tempomat, jakmile sem půjčil auto švagrové prý to dělalo od 130 jen s klimatizací, ale je fakt, že ona používá natvrdo automat, takže vlastně neví kdy jí spíná a kdy ne :-(.

Pokus první těsně před odjezdem rodiny do Itálie - diagnostika dle servisu nadávala na EGR ventil, tak ho vyměnili. Následně švagrová jela do Itálie a prý to dělal furt a pak už trvale svítila kontrolka TLC - přestala svítit po dvou denním, parkování, ale toto mám jen z doslechu. Zpátky tedy jeli dle předpisů a v pohodě (prý dle předpisů jeli i tam, ale fotka z vesnického radaru a výzva jistého městského úřadu mluví proti).

Takže ihned po návratu opět do servisu - dle sdělení vyměnili "ventil u turba" a pokud to nepomůže tak už jen turbo. Dokonce zatím nemám zakázku uzavřenou, protože říkali ať to otestuji (bohužel sem za dva dny odjižděl na více než měsíční dovolenou, tak se moc netestovalo - ale po návratu 150-160 s klimatizací. Tak uvidím na faktuře, co vlastně měnili a ještě budu testovat

Pavel 174
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2020, 10:11
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Re: Engine malfunction

Příspěvek od Pavel 174 » 24 úno 2020, 11:17

Zdravím
Prosím o radu.
Galaxy 2.0 tdci 103kW, r.2012. Po lehké havárii, normálně pojízdné, z místa nehody šlo dojet po ose, airbagy bohužel aktivovány. Po výměně palubky opět bez problému startuje, nicméně hlásí "battery low" . Tak sem odpojil + kabel a baterku přes noc nabil. Mám procesorovou nabíječku, která po dosažení 100% sama ukončí nabíjení. Po připojení kabelu vyběhla hláška "engine malfunction, imobiliser active a steering failure. Teď ani nesepne starter.
Zkoušel jsem oba klíče, odpojení na 30min. Všechny pojistky zkontrolovány. Bez výsledku. Dálka funguje na obou klíčích.
Co se stalo? Diagnostiku jsem nezkusil, zatím hledám někoho kdo by jí disponoval a byl ochoten přijet ke mě.
Děkuju

koli13
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2020, 20:30
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Re: Engine malfunction

Příspěvek od koli13 » 11 kvě 2020, 18:40

Ještě další věc, auto mi padlo do nouzáku - závada motoru, nad 3 tisícemi otáček, klasika. Vyměnil jsem měnič tlaku a zdálo se, že je to ok, teď mi zase jednou do nouzáku padlo. Řešili jste to vyčištěním regulace naklápěcích lopatek? Díky za případně odpovědi.

Beny66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2016, 15:34
Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW

Re: Engine malfunction

Příspěvek od Beny66 » 19 kvě 2020, 19:12

Zdravím, tak mám stejný problém auto nad 3000 padá do nouzaku. Diagnostika píše regulátor tlaku paliva. Měl jste někdo podobný problém? Děla to jen někdy to samé pokud jedu po dálnici 150 na tempomat měsíc jezdí bez problému a pak během jedné cestu musím jet do 3000 jinak padne do nouzaku a druhy den jede bez problému před půl rokem to dělalo pouze při brzdění motorem nad 3000 pomohla výměna lambda sondy a teď tiše to vrátilo ale pouze pokud držím plný plyn když jedu v klidu tak to většinou do nouzaku nepadne.

ivan77
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2018, 12:50
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v:9/2012
Bydliště: Bratislava

Re: Engine malfunction

Příspěvek od ivan77 » 10 úno 2021, 08:25

Zdravím, mam trochu iný problém. Auto Ford Galaxy 2012 2,0 nafta 103 kW, 284000 km. Hláška engine malfunction sa zobrazovala občas už veľmi dlho, asi aj dva roky. Vždy sa objavila počas jazdy väčšinou po dlhšej ceste po zídení z diaľnice v nízkych otáčkach. Žiadny núdzový režim auto išlo normálne aj vo vysokých otáčkach. Po vypnutí motora sa hláška už nezobrazila. Bol som na diagnostike nie vo forde ale servis sa fordom venuje. Vtedy porucha nesvietila. Nič sa nenašlo. Vraj sa Závada nezapísala do pamäte a mam prísť keď sa chyba znovu objaví a nevypínať motor. Už som tam nebol lebo chyba sa objavila väčšinou cez víkend, cestou do prace alebo z prace skoro ráno a neskoro večer. Potom som začal jazdiť na vyšších otáčkach hlavne v meste a chyba sa neukazovala dlhší čas. Pred dvoma dnami sa znovu rozsvietila cestou do prace a už svieti stále aj po vypnutí motora. Objaví sa hneď po otočení kľúča v zapaľovaní. Žiadny núdzový režim. :smt100
Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v:9/2012

Uživatelský avatar
Lada
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13158
Registrován: 03 lis 2007, 16:47
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Bydliště: Pardubicko
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine malfunction

Příspěvek od Lada » 10 úno 2021, 11:00

Teď by již mohla být závada zapsaná v ř.j.
Ford Galaxy 2.0 TDCi 103 kW Titánium r.v.08/2012
Seat Alhambra Vigo 1.9 TDI PD 110 kW r.v.12/2005 chip by alpiners2 141 kW

ivan77
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2018, 12:50
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v:9/2012
Bydliště: Bratislava

Re: Engine malfunction

Příspěvek od ivan77 » 11 úno 2021, 10:18

No to dúfam že bude závada zapísaná. Na zajtra som objednaný. Len som myslel či niekto neriešil niečo podobné.
Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v:9/2012

Uživatelský avatar
SirWimpyIX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 01 čer 2012, 21:59
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2008
Bydliště: Brno

Re: Engine malfunction

Příspěvek od SirWimpyIX » 24 úno 2021, 11:55

Přidám své poznatky, měl jsem stejný problém na G-III 103kX rv2008 a byla to ta opletená dvojhadička zpětného tlaku z DPF na spodku auta. Na opletu nebylo zvenku nic vidět, ale jedna z těch hadiček byla prasklá. ŘJ špatně vyhodnocovala tlak a padalo to do nouzáku + "Engine malfunction." Táké se to průbežně zhoršovalo, nejdřív to udelalo sem tam, stačilo vypnout motor, znovu nastartovat a OK. Zřejmě jak se odtvor praskliny zvětšoval, stávalo se to častěji a častěji, až to bylo téměř při každé jízdě. Sdad i toto někomu pomůže při hledání.

Beny66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2016, 15:34
Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW

Re: Engine malfunction

Příspěvek od Beny66 » 09 bře 2021, 13:59

Beny66 píše:Zdravím, tak mám stejný problém auto nad 3000 padá do nouzaku. Diagnostika píše regulátor tlaku paliva. Měl jste někdo podobný problém? Děla to jen někdy to samé pokud jedu po dálnici 150 na tempomat měsíc jezdí bez problému a pak během jedné cestu musím jet do 3000 jinak padne do nouzaku a druhy den jede bez problému před půl rokem to dělalo pouze při brzdění motorem nad 3000 pomohla výměna lambda sondy a teď tiše to vrátilo ale pouze pokud držím plný plyn když jedu v klidu tak to většinou do nouzaku nepadne.
tak konečně jsem problém vyřešil jednalo se o palivový filtr který měl do výměny ještě 40K, ale asi jsem někde nabral nějaký bordel takže výměna palivového filtru pomohla a vše funguje, třeba někomu pomůže.

davidford
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2008, 19:30
Auto: Ford
Bydliště: Opavsko

Re: Engine malfunction

Příspěvek od davidford » 10 bře 2021, 21:22

Zdravím všechny příznivce Ford! Takže P010F je docela zapeklitá věc. Pokud bude mít někdo tento problém, rád se podělím o zkušenosti s postupem opravy.

ivan77
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 12 dub 2018, 12:50
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v:9/2012
Bydliště: Bratislava

Re: Engine malfunction

Příspěvek od ivan77 » 30 bře 2021, 10:42

Zdravím

Tak po dlkšom čase je problém zdá sa vyriešený
Chyba bola : nízka teplota na DPF, len neviem presne kód chyby
1 vymazanie chyby a že ak sa zopakuje tak treba vymeniť čidlo teploty na DPF. Do necelého týždňa sa chyba zopakovala. 2 vymazanie chyby a že treba vymeniť termostat na motore, lebo je aj nízka teplota motora. Chyba sa znovu rozsvietila a po čase sa rozsvietila aj žlta kontrolka motora. 3 Výmena termostatu a vymontovanie a vyčistenie DPF filtra, lebo sa tak naplnil že už nešla spustiť statická regenerácia. Asi počas chyby nevedel regenerovať. 4 Znovu rovnaká chyba a vraj treba ešte vymeniť čidlo teploty na DPF lebo vraj raz išlo a raz nešlo. 5 Výmena čidla teploty sa nerobila. Prišlo sa na to že je vadný Vaporizér. Takže sa vymenil a zatiaľ OK.

Takže mám nový Termostat, vyčistený DPF a nový Vaporizér.
Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v:9/2012

leosek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 04 kvě 2021, 12:30
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 120 kW 2010
Dal "To se mi líbí": 1 krát

Re: Engine malfunction

Příspěvek od leosek » 22 srp 2022, 11:25

Momentálně jsem na tom podobně, 1. chyba - nízká teplota při regeneraci DPF - v servisu mi vyměnili obě čidla teploty. Ujel jsem cca 600km a opět se objevila chyba motoru, tentokrát i s žlutou výstražnou kontrolkou. V servisu mi řekli, že je už chyba DPF - nepouští se regenerace. Neuměl by tady někdo regeneraci spustit pomocí diagnostiky? Praha a okolí? Nebo nedoporučíte mi nějaký FORD servis, kde by se mi o to postarali? V servisu, kam jezdím, toto neumí a posílají mě přímo do FORDu.

Uživatelský avatar
Lada
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13158
Registrován: 03 lis 2007, 16:47
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Bydliště: Pardubicko
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Engine malfunction

Příspěvek od Lada » 22 srp 2022, 14:47

Budeš mít asi vadný vaporizér nebo katalizátor, protože nedosáhneš požadované teploty pro úspěšnou regeneraci. Bez odstranění příčiny se nucená regenerace stejně nespustí, takže musíš sehnat někoho kdo dělá Fordy nebo do autorizáku.
Ford Galaxy 2.0 TDCi 103 kW Titánium r.v.08/2012
Seat Alhambra Vigo 1.9 TDI PD 110 kW r.v.12/2005 chip by alpiners2 141 kW

kasilek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 239
Registrován: 01 pro 2012, 21:46
Auto: Ford Galaxy IV 2018 2.0 155 KW BiTurbo
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát

Re: Engine malfunction

Příspěvek od kasilek » 22 srp 2022, 20:39

Presne jak pise reditel Lada na 100pro ucpany vapalizer. Bud vyndata zkusit vycistit nebo dat new. ;-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host