E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Zatékání kondenzátu z klimatizace

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy III r.v. 05/2006 - 04/2015
Ford S-Max r.v. 05/2006 - 02/2015
Odpovědět
tomzav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2011, 07:09
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW r.v. 2006

Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od tomzav » 19 čer 2011, 10:02

Zjistil jsem mokrý koberec u spolujezdce a postupně vyloučil jako příčinu zatékání oknem, dveřmi atd. Odpozoroval jsem, že se to děje jen když je horko a jede klimatizace. Nakonec jsem našel místo, odkud kape z klimatizace zkondenzovaná voda a chytám ji do misky. :?
Zde je fotka:http://tomzav.sweb.cz/DSC06212.JPG

Podle informací, které jsem vygoogloval je pravděpodobně něčím ucpaná trubička, kterou má kondenzát kapat na zem (nikdy ani kapička pod autem) a mělo by stačit ji prošťouchnout. Ale nevím, kde ta trubička má vývod pod autem. Pohledem zespodu jsem nic nenašel. Nemá někdo nápad jak na to?

Uživatelský avatar
matlak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 943
Registrován: 10 dub 2008, 20:11
Auto: Ford Galaxy IV Biturbo
Bydliště: u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od matlak » 19 čer 2011, 19:41

Trubička kouká v motorovým prostoru uplně přesně v těch mistech kde ti to kape do kabiny,jen na druhé straně motorový přepážky
brácha od Čmelák 80
Ford G 4, r.v. 2016, 157 kw

Balus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2011, 21:12
Auto: Ford S-Max 1.8 TDCi 92 kW r.v.2007

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od Balus » 21 čer 2011, 21:24

Měl jsem podobný problém. U levé nohy spolejezdce je podélný plastový kryt. Když ho oděláš, tak pod ním je kryt k radiátoru klimatizace (přibližne 5x20 cm) jsou na něm šroubky. Pod tímto krytem není žádné těsnění (tudy mi zatékalo k nohám spolujezce). Použil jsem klasický bezbarvá silikon a utěsnil to. Od té doby nemám vlhko u spolujezce. :-D Když jsem koukl na tvojí fotku, tak to je přesně ono :-D :-D

tomzav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 19 čer 2011, 07:09
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW r.v. 2006

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od tomzav » 22 čer 2011, 15:35

Tak to opravdu vypada, ze utesneni krytu radiatoru klimatizace byla ta neuveritelna pricina zatuchlych kobercu. Ty byly uz loni poradne nasakle a voda se pak i objevila u ridice - zrejme se to podlahou umi pekne prelevat. Balus - velke diky! :prayer:
Dnes jsem to utesnil. Jen ten pristup k tomu je o zlomeni hlavy :roll: ale nakonec jsem po uvolneni pojistkove skrine dokazal kryt vytahnout (3 sroubky) a na nekolikaty pokus i vratit zpet.
Prvni jizda pozitivni. V aute sucho a pod autem konecne louzicka vody. :smt023
Pro ostatni:
Na techto fotkach je videt kryt odmontovany:
http://tomzav.sweb.cz/DSC06311.JPG
http://tomzav.sweb.cz/DSC06312.JPG

Balus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2011, 21:12
Auto: Ford S-Max 1.8 TDCi 92 kW r.v.2007

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od Balus » 22 čer 2011, 18:15

Jsem rád, že jsem ti pomohl.... :-D Se svým Maxem jsem si už užil dost problémů :-D

Uživatelský avatar
honzik_23
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 úno 2012, 12:58
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od honzik_23 » 02 črc 2012, 18:05

Tak řeším to samé... doufal jsem, že bude stačit profouknout odpadní trubičku (ta je kupodivu velice dobře přístupná zvnitřku po sejmutí toho podélného krytu, je tam vidět kolínko ze světlého plastu a na něm navlečená černá gumová hadička), ale přesto se mi tam ten kundenzát pořád objevuje. Navíc se mi nepodařilo tam ten dekl vrátit úplně dobře zpátky na místo, takže teď jsem na tom hůř než předtím. Teda fakt se to tam dává hodně blbě! '](*,)'
Teď tam vozím zmuchlanej hadr, aby to nezatékalo na podlahu, a sbírám odhodlání abych to zase rozebral a napral tam ten silikon.
Divný je, že se mi ale pod autem loužička objevuje, takže to zatéká i přesto, že odtok funguje normálně... proč tam ti troubové nedávají pořádný těsnění? Sakra!

bibi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 02 črc 2012, 07:48
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od bibi » 03 črc 2012, 10:24

Ahoj, tak do včera jsem měl stejný problém. Provedl jsem utěsnění toho deklu silikonem dle návodu a vypadá to zatím dobře :-D Nicméně je tam fakt přístup úplně na ho... Ještě teď mě bolí záda a za krkem jak jsem tam byl zkroucenej.
Chce to vytrhnout tu plastouvou rouru co chladí příhrádku a pak to jde o dost líp :-D

pepa233
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 01 bře 2011, 16:56
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od pepa233 » 03 črc 2012, 21:09

Ahoj. Tak koukám že nejsem zdaleka jediný, kdo řešil tento problém. Měl jsem mokro u spolujezdce a dokonce na pravé straně v druhé řadě sedadel kde je uložen kompresor a sada na opravu defektu. Vyřešil jsem to demontováním celé úložné přihrádky před spolujezdcem(pak je krásný přístup k tomu třetímu šroubku na tom plastovém okénku) utěsnil jsem to červeným silikonem na motory(měl jsem ho rozdělaný, jinak asi stačí i obyčejný) a kondenzát už vytéká jen pod autem. Musím přiznat že práce jeto hrozná na přístup, dokonce jsem to utěsnil a pak týden jezdil s demontovanou schránkou spolujezdce abych to v případě neúspěchu nemusel znovu rozdělávat. Měl jsem trochu strach co udělají ty navlhlé svorkovnice kabelů, které tam jsou pod kobercem, ale zatím je vše OK. Teď sedím v Chorvatsku na terase a u auta mám celý den pootevřená okénka,protože jsem měl vždy zapocený kus předního okna když bylo v autě vlhko.

Uživatelský avatar
honzik_23
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 úno 2012, 12:58
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od honzik_23 » 08 črc 2012, 19:49

Teď mi nedalo a o víkendu jsem se v tom zase povrtal. Znovu jsem vyzkoušel hadičku, je průchozí - navíc pod autem je stabilně loužička vody, takže odvod zjevně funguje jak má. Nicméně po jízdě vždycky kapka vody na koberci, po sejmutí podlouhlého krytu je vidět, že to fakt netěsní. Tak jsem si řekl, že nebudu riskovat infarkt ze vzteku a namísto abych dekl odšroubovával a těsnil silikonem, jsem jej zvenku opatlal medvědím hovnem. Plní to ten samý efekt, není to tak hezký na pohled, ale aspoň jsem si ušetřil ten megavopruz :-)
Nicméně, zjistil jsem, že dalším zdrojem odkapávající vody je tvorba kondenzátu na vnější straně té trubky, která tam nejvíc překáží - nevím přesně kam vede, ale vypadá to, jakoby to bylo to chlazení přihrádky spolujezdce, které tu zmiňuje bibi.
Tak jsem ji zkusmo zaizoloval (obalil jsem to mirelonem, kam jsem dosáhl a ještě přelepil samolepicí mechovou páskou. Teď je zatím klid, tak uvidím po delším provozu. Celej víkend jsem to nechal rozhrabaný a díky horkému počasí to celkem proschlo.

bibi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 02 črc 2012, 07:48
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od bibi » 10 črc 2012, 10:25

Jo ta trubka k přihrádce je dalším možným zdrojem zatékání. Po ca týdnu jsem to kontroloval a fakt je na spodním okraji vlhká. Nicméně zatím to neřeším, kdyby to teklo tak to něčím zaizoluju a bude po problému.

Uživatelský avatar
honzik_23
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 úno 2012, 12:58
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od honzik_23 » 20 srp 2012, 14:20

Tak ani o dovolené (14 dnů v Řecku), ani v těchhle extrémních vedrech, kdy klimoška jede pořád naplno, už tam není ani kapka.
Uzavřel jsem chlazení přihrádky spolujezdce, provedl výše uvedené úpravy a je klid.

honzik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2014, 13:05
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od honzik » 05 srp 2016, 09:47

Zdravím autobusáky, také mám problém s vodou z klimatizace v interiéru. Mám S-maxe facelift. Úplně náhodou jsem zjistil, že mně plave lepící sada v úložném prostoru pod nohama pravého zadního spolujezdce. Většinou všichni řeší na fórech mokro u spolujezdce vpředu. Já mám všude sucho a vzadu bazén. Jinou příčinu než klimatizace jsem vyloučil. Vypnutá klima - jízdy v dešti, stojící auto na dešti - sucho. Slunečné počasí - zapnutá klima - odstavím auto a za chvíli ve schránce loužička. Máte někdo nové zkušenosti s opravou a setkal jste se někdo s tím, že bylo mokro jen v zadní části auta? Máte někdo rozkres ventilace v autě? Je divné, že jsou koberečky všude suché a voda se objeví až vzadu. Předpokládám, že voda teče přívodem ventilace do středového sloupku a v nejnižším místě se netěsností dostane ven. Díky za každou radu.

future70
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 10 črc 2022, 00:02
Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW

Re: Zatékání kondenzátu z klimatizace

Příspěvek od future70 » 14 bře 2023, 16:07

Zdarec borci. Také řeším zatékání kondenzátu klimatizace do Galaxyny. Předek jste popsali, tak to snad zvládnu, ale docela dost vody se mi objevilo vzadu, a tam nějak netuším co kde udělat, aby to přestalo. Údajně je ještě jeden výparník klimatizace vzadu, ale nevím kde? Je možno získat radu tady na fóru? Díky.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů