E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Monitorování tlaku v pneumatikách

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy III r.v. 05/2006 - 04/2015
Ford S-Max r.v. 05/2006 - 02/2015
Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Dobesch » 07 kvě 2010, 07:12

Mozna by stacil jednoduchy test - sehnat kolegu s GIII co ma taky monitoring a zkusit prehodit jedno kolo :-D Pokud to pojede :smt041

Jinak si myslim, ze to spis bude reseny na relativni "slabosti" tech vysilacu a sance, ze zastavis vedle GIII s monitoringem tak blizko, aby se prijimace preslechli je asi nizka.

Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Dobesch » 23 kvě 2010, 21:09

Tak sem dneska konzultoval se svym servismanem a skutecne pokud na aute zarizeni k monitoringu je a je potreba si monitoring pridat na dalsi rafky, tak skutecne staci sehnat vysilac s ventilke a tu matku -- funguje to bez problemu (teda chvilku trva nez to poprve nacte, ale do zadny palubni jednotky se nemusej zadavat zadny udaje.

Monitorovace jsou pouzitelny z jakyhokoli fordu (teda mozna i z neceho dalsiho, ale to mikdy nezkusil) - takze bud koupit za cca 1000 Kc novou jednotku a nebo sehnat na Vrakovisti traba z Mondea. Je tam ale jeden problem - napajeci baterie. Zkratka tezko se zkousi zda to funguje a bateie, ktera ten bazmek napaji se neda menit (je to udajne cely zality do jednoho celku). No a dat za to na vrakaci 500 a zjistit ze to nefunguje je k :-x . Problem baterii je samozrejme i na tech snimacu na aute - proste jakmile baterka dojde musi se to cely vemenit :-(

Venti
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 21 čer 2009, 13:59
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Venti » 24 kvě 2010, 14:45

Super. Dik za info.
Ono by bolo lepsie vykaslat sa na 500korun a kupit to original a mas po starosti. Ze ano :)

Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Dobesch » 24 kvě 2010, 18:52

Urcite. Komplet za auto je to rozdil 2000 a v tomhle pripade ta zaruka za to asi stoji, prece jen zjistit, ze pulka koupenejch je na nic. Navic u Funglacu budes mit min. 3 roky jistotu (aspon tak dlouho jedou u me - predpokladam)

Kota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 led 2008, 20:23
Auto: Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005
Bydliště: Slaný-Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Kota » 29 kvě 2010, 21:42

Tak pokud je monitoring,koupím na zimu plechy,tak musím u forda koupit ty vysílačky na ventilky...a jedna stojí litr? :shock:
FF I HTB 2001 TDDi

Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Dobesch » 29 kvě 2010, 22:21

VYsilacka je spojena s ventilkem a k tomu je potreba takova "proti matka" na "vrsek ventilku" ( v pondeli sem hodim obrazek z Microcatu). Tu matku urcite poznas na origo elektronech pokud monitoring mas. U normalniho ventilku to neni.

Dle Microcatu je to u myho auta ..ceny dle FORD.CZ a bez DPH :-(
vysilacka(monitorak) -- FINIS KOD 1377742 -- 900,- Kc
matka -- FINOS KOD 4771949 -- 60,- Kc

Kota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 17 led 2008, 20:23
Auto: Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005
Bydliště: Slaný-Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Kota » 30 kvě 2010, 08:48

Ty ....To bych se bez toho krásně obešel... :-x
Pokud se tam ty čidla nedají,tak to bude celou zimu řvát,že jezdim po ráfkách,co?
FF I HTB 2001 TDDi

Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Dobesch » 30 kvě 2010, 20:33

Rvat to nebude (resp. me to celou zimu nervalo :lol: a mel sem to stejne ocelaky bez meraku). Kdyz v menu vlezes na monitoring napise to neco jako Accesories not aviable a jinak to neotravuje. Spis to bude neprijemny pokud se s gumou za jizdy neco stane :-( prece jen pokud se guma "rozvali " tak pri nepritomnosti rezervy se clovek bez odtahovky neobejde.

Galaxy ab
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2013, 09:45
Auto: Ford Galaxy III 1.8 TDCi 92 kW r.v.2006

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Galaxy ab » 31 kvě 2013, 23:49

Ahoj může mi někdo poradit? Koupil jsem nové senzory tlaku v pneu a po jejich výměně za ty staré se mi tlak na palubním počítači vůbec neukázal a hlásí mi to chybu ( Tyre sensors not detected ).Před výměnou vše fungovalo normálně. Zde je stránka kde jsem ty senzory kupoval. http://www.pneumatiky-obchod.cz/tpms-el ... 1044b.html

Dík za odpovědi.

Uživatelský avatar
jirys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 13 zář 2012, 17:25
Auto: Ford Galaxy III 1.6 TDCi 85 kW

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od jirys » 02 čer 2013, 17:23

Dobesch: dáš tady ty fotky ?

Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Dobesch » 05 čer 2013, 10:43

Na Obrazky sem zapomnel --omlouvam se -- a ted nemam funkci Microcat. ALe zkusim neco vymyslet

Safra nedaval sem nekdo na forum odkaz na ruskej Web s katalogem ND ??

TAk sem to nasel Vypada to takhle

dudy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 08 zář 2013, 20:31
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 96 kW

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od dudy » 08 pro 2013, 23:23

Nevíte někdo jak přesněji funguje měření tlaku, když na autě nejsou kola s detektorama tlaku? Na mojí Galaxy se mi vybíjí baterka hlavně v zimě, tak že když je auto zamknutý se po minutě zvýší odběr několikrát po sobě. Přez léto byly na autě 18 runflat s měřením a vše bylo OK (nebo jsem jezdil častěji a stíhalo se dobíjet). Letos jsem koupil 17ky bez měření a nevyjel jsem parkrát i na letních. Nevíte někdo s jakou frekvencí se tlak měří a jaký má tahle výbava odběr? Předpokládám že na palubce to sice píše že jednotka nemá signál od kol, ale co dělá doopravdy? Neshání se po signálu, i kdyžsice vypíše chybovou hlášku tak musí být minimálně na příjmu a čekat na signál?
Dudy

Dobesch
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 17 led 2010, 09:27
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Praha 4 - Libuš
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Dobesch » 09 pro 2013, 09:04

No presnej popis ti asi nedam, ale kazdopadne "senzory" v narazniku fungujou az na klicek (spolecne s aprkovacim asistentem) a vysilace v kolech maji vlastni baterie. Jinak si myslim, ze t spis bude mit nejake periodicke nacitani, protoze po otoceni klicku chvilku trva nez prvni hodnoty nacte. Stejne tak mu chvilku trva zaregistrovat nehusteni pneumatiky. No a na podzim mi auto dokonce chvilku rvalo, ze mam prazdy pneumatiky, kdyz sem dal kola bez senzoru (resp. kdyz v servisu nejak vypustili ty puvodni a senzory asi brali signal z kufru)

Píďa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 29 srp 2009, 21:59
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: okr. Domažlice

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Píďa » 24 říj 2017, 22:29

Ahoj, nevíte, kde přesně na Galaxy je umístěna anténa na monitorování tlaku pneumatik, abych to nemusel moc hledat? Mám problém asi v té anténě, měl jsem auto na diagnostice (byl mi nahrán nový software kvůli aktivaci airbagů po střetu se srnou) a najednou se mi tam objevil problém se snímačem v pravém zadním podběhu, ačkoliv tlak pneu přenáší. Tak nevím proč se to zrovna objevilo po přehrání softwaru, jestli to bylo před tím nějak zablokované (ale tlak to ukazuje pořád). JE to závada, která se zobrazuje pořád na displeji a svítí "i", tak mne to trochu štve. Díky za odpovědi

Píďa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 29 srp 2009, 21:59
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: okr. Domažlice

Re: Monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Píďa » 24 říj 2017, 22:30

Ahoj, nevíte, kde přesně na Galaxy je umístěna anténa na monitorování tlaku pneumatik, abych to nemusel moc hledat? Mám problém asi v té anténě, měl jsem auto na diagnostice (byl mi nahrán nový software kvůli aktivaci airbagů po střetu se srnou) a najednou se mi tam objevil problém se snímačem v pravém zadním podběhu, ačkoliv tlak pneu přenáší. Tak nevím proč se to zrovna objevilo po přehrání softwaru, jestli to bylo před tím nějak zablokované (ale tlak to ukazuje pořád). JE to závada, která se zobrazuje pořád na displeji a svítí "i", tak mne to trochu štve. Díky za odpovědi

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů