E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Příprava na couvací kameru

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy IV r.v. 04/2015 -
Ford S-Max II r.v. 02/2015 -
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barchetta
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: 21 dub 2012, 11:03
Auto: Ford Galaxy IV 2.0 TDCi 132 kW r.v.2016
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příprava na couvací kameru

Příspěvek od Barchetta » 25 črc 2024, 21:51

Ahoj, poradíte mi někdo jak zjistit zda má můj FG MK4 přípravu na couvací kameru? Mám spoustu výbavy ale kamera mi chybí. Nechtěl bych tam nechávat na SYNC 2 bastlit nějakou neoriginální, raději bych koupil originán. Nevím zda ale nebude třeba nějak upravit elektroniku a tajně doufám že bude někde v kufru od plasty volný konektor a já dotáhnu jen kabeláž do dveří kam cvaknu kameru a v PC zapnu. Když to jinak nepůjde, půjdu cestou neoriginálu ale rád bych zjistit zda to nejde origo, případně zda neznáte někoho kdo by origo uměl namontovat. Moc děkuji za rady.
Ex Ford Galaxy 2006 tdci 103kw Ghia, nyní Ford Galaxy 2016, tdci 132kW, powershift, AWD (4x4)
***festina lente*** nikdy nebýt první, nikdy nebýt poslední, a nikdy se na nic dobrovolně nehlásit

Uživatelský avatar
oscaar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 08 dub 2018, 00:29
Auto: Ford Galaxy IV 1.5 EcoBoost 118 kW
Bydliště: Zlín

Re: Příprava na couvací kameru

Příspěvek od oscaar » 26 črc 2024, 00:04

Modul APIM má volnou pozici na konektor zadní kamery ale propoj tam 100% nebude. Musí se sehnat origo. kamera a ten propoj nebude nikdo preparovat, z vraku sehnat konektor do APIM a napojit a natáhnout až dozadu do dveří s kamerou a tam napojit. Potom ještě povolit kameru v BCM a v APIM.
Já měl štěstí, mám ji z výroby.
Galaxy Trend-Business Edition 1,5 EcoBoost,118 kw, MK4, 2016, šedá metal. (Magnetic) Start/Stop, BMS, TPMS "VYPNUTO"
Mondeo Sedan, r.v. 2001, 1.8 Duratec HE, 81 Kw, Ghia, stříbrný sršeň
Connect Transit, r.v. 2010, 1.8 TdCi, 81 Kw

zaqik
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 32
Registrován: 07 led 2023, 19:56
Auto: Ford Focus 2018
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Příprava na couvací kameru

Příspěvek od zaqik » 29 črc 2024, 07:57

kabelaz na couvaci kameru byva v podlahove elektrice pripravena ... do 5. dveri kabelez koupis z nejakeho vraku i s originalnu kamerou (pozor! kup i drzak kamery) ... a pak uz Ti mozna bude chybet jen propojeni APIMu (SYNCu) s podlahou (kdyz se kouknes na konektor APIMu, tak podle osazenych pinu zjistis, jestli to tam je nebo neni)

Uživatelský avatar
Barchetta
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: 21 dub 2012, 11:03
Auto: Ford Galaxy IV 2.0 TDCi 132 kW r.v.2016
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Příprava na couvací kameru

Příspěvek od Barchetta » 31 črc 2024, 19:50

Děkuji za rady. Vidím že to není úplně tak snadné a tak zvažuji spíše neoriginál. Originál jsem našel použitou na Allegru za nějakých 5.000Kč, k tomu kabeláž, práce nějakého zručného technika kterému bych podával nářadí, nakódování a rozborka palubky pro přístup na SYNC 2 mě děsí, že bych určitě olámal nějaké plastové díly. Spíše tedy hledám někoho, kdo tu službu poskytuje a má se SYNC 2 zkušenosti, jak to zapojit, a kde co protáhnout, odšroubovat, vypáčit, aby bylo po zásahu co nejméně škody. Neznáte tedy nějakého servisáka, který se nebojí to tam doinstalovat a už to u GALAXY/Mondea/S-Maxe dělal, a ví co a jak? klidně dojedu kamkoliv v ČR a počkám třeba na chodníku před dílnou těch pár hodin než to namontuje :D...Navíc jsem viděl že origo kamera má i menší rozlišení než kopie za 1.000 z číny. Ale o cenu tu rozhodně nejde. Jde o to, aby se s tím někdo netrápil, neuměl nakódovat apod., nerozkuchal a nevěděl jak pak dál..Díky za rady všem, a předem i za tipy na vhodného servisáka na naše Autobusy. Díky všem.
PS - já si v maximálně nakódoval ve FORscanu digitální rychloměr podle youtube, zde moje zkušenosti končí...
Ex Ford Galaxy 2006 tdci 103kw Ghia, nyní Ford Galaxy 2016, tdci 132kW, powershift, AWD (4x4)
***festina lente*** nikdy nebýt první, nikdy nebýt poslední, a nikdy se na nic dobrovolně nehlásit

zaqik
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 32
Registrován: 07 led 2023, 19:56
Auto: Ford Focus 2018
Obdržel "To se mi líbí": 3 krát

Re: Příprava na couvací kameru

Příspěvek od zaqik » 02 srp 2024, 08:21

zvazil bych original kvuli natacecim pruhum podle polohy volantu ... cinan sice tvrdi, ze umi nataceci pruhy, ale pouziva na to jinou technologii, ktera umi jen rovne / vlevo / vpravo
vyplati se obvolavat rozprodavace aut z bazose / sbazaru, kde ziskas kameru s drzakem i kabelazi za rozumnou cenu

Uživatelský avatar
Barchetta
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: 21 dub 2012, 11:03
Auto: Ford Galaxy IV 2.0 TDCi 132 kW r.v.2016
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Příprava na couvací kameru

Příspěvek od Barchetta » 03 srp 2024, 10:09

Díky za rady, zkusím to tedy touto cestou. Našel jsem jednu kameru přímo na Galaxe na Ebay.uk za nějakých 215Liber, bez kabeláže. To mi přijde dost.
Ex Ford Galaxy 2006 tdci 103kw Ghia, nyní Ford Galaxy 2016, tdci 132kW, powershift, AWD (4x4)
***festina lente*** nikdy nebýt první, nikdy nebýt poslední, a nikdy se na nic dobrovolně nehlásit

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů