E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Nefungují přední stěrače

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy III r.v. 05/2006 - 04/2015
Ford S-Max r.v. 05/2006 - 02/2015
Odpovědět
Monty
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2023, 19:53
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006

Nefungují přední stěrače

Příspěvek od Monty » 22 lis 2023, 06:11

Ahoj, mám problém s přednímy stěrači na Galaxy III, 2.0 tdci, rv 2006. Nefungují v žádné poloze přepínače u volantu, ani v poloze pro dešťový senzor, jde zapnout akorát přední ostřikování a zadní stěrač + ostřik. Zkontroloval jsem všechny pojistky v autě a hlavně ty, které se podle manuálu vztahují k stěračům a dešťovému senzoru - vše o.k., dále jsem vyměnil přepínač u volantu ( použitý z vrakáče se stejným označením) - stav stejný, jako s předchozím přepínačem. Vyměnil jsem oba motory stěračů ( také použitých se stejným číslem ) a nic stále nefungují ani se nepohnou. Při výměně jsem zkoušel zda jde z konektoru na motory proud a jde ( měřeno jen zkoušečkou ampérmetr nemám). Byl jsem na diagnostice ne ve Fordu, a diagnostika hlásí chybu B1131, že prý nejde žádný signál od motorů stěračů do řídící jednotky, možná přerušený kabel, nebo motory nejsou ve správné poloze a je potřeba motory poladit aby byly v základních polohách, jinak nebudou fungovat. Je pravda, že při výměně motorů jsem oba protočil zda nejsou zatuhlé, chodily dodře, vrátil jsem je do spodní polohy a namontoval. Rád bych se vás forďáci zeptal, zda- li už jste takovou závadu někdo řešil, jak nastavit základní polohu motorů stěračů? Nebo kde může problém? Taky jsem někde vyčetl, že problém může být v řídící jednotce komfortu, která je pod pojistkama uvnitř vpředu před spolujezdcem. Děkuji za rady.

zaqik
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 23
Registrován: 07 led 2023, 19:56
Auto: Ford Focus 2018
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát

Re: Nefungují přední stěrače

Příspěvek od zaqik » 16 pro 2023, 11:56

jednotka vraci chybu, takze pojistka F22 bude patrne v poradku ... diagnostika umoznuje udelat kalibraci steracu, ale to patrne ve fordu zkouseli ... koukals do konektoru na obou motorkach steracu? nejsou vyrezle?

a prestalo to fungovat z niceho nic nebo po nejakem zasahu?

Monty
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2023, 19:53
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006

Re: Nefungují přední stěrače

Příspěvek od Monty » 16 pro 2023, 22:04

Momentálně je Galaxy v autorizovaném servisu, tak čekám a co přijdou :-D potom dám vědět, díky za rady.

Monty
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 21 lis 2023, 19:53
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006

Re: Nefungují přední stěrače

Příspěvek od Monty » 28 pro 2023, 06:24

Tak závada odstraněna, byl přerušený kabel ovládání motorů z řídící jednotky - je to ten nejslabší ze tří kabelů na konektoru levého motoru stěrače. Kabel natažen nový a stěrače fungují.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů