E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Propadání brzdového pedálu

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy II r.v. 04/2000 - 05/2006
Odpovědět
mara
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW

Propadání brzdového pedálu

Příspěvek od mara » 13 srp 2009, 23:59

Zdravím všechny přítomné . Chtěl bych se optat zda-li nemá někdo zkušenosti s propadáním brzdového pedálu. Pedál se propadá sice minimálně, ale když se na to člověk zaměří tak je to znát. V servisu mi řekli, že únik kapaliny není nikde vidět a mě se nechce postupovat sytémem výměny jednotlivých dílů, ale na druhou stranu jsou to přeci jenom brzdy a jednou už jsem zažil projíždění křižovatky s nefunkčními brzdami a nechci to již opakovat. Tak prosím kdyby někoho napadlo na co se podívat nebo dle čeho diagnostikovat vadnou součástku. Díky m.

Milda
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW Ghia

Re: Propadání brzdového pedálu

Příspěvek od Milda » 14 srp 2009, 08:27

Pravděpodobně špatný hlavní brzdový válec.

PetrG
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrG » 14 srp 2009, 09:09

Ten pocit mám taky, když zmáčknu pedál tak se mi zdá že se pomaloučku propadá,ale nepropadne se úplně,počkám na sraz a porovnám to .
FORD GALAXY 1.9TDI r.v.03 Ghia

herly
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy ll 1.9 TDi PD 85 kW r.v.03

Příspěvek od herly » 14 srp 2009, 15:39

zdravim to same se deje me.zatlacim na pedal a pomalu jako by se propadal. pozoruji to od vymene desticek myslel jsem ze si sedaji ale uz jsem na ne najel 500km.tak nevim :roll:
ford galaxy 2003 19tdi 85kw

SKÍN

Příspěvek od SKÍN » 18 srp 2009, 10:26

Kluci, to samý jsem vypozoroval taky, měnili jsme s DOHC na mý Galaxyně přední kotouče i destičky a jeli jsme to projet, po delším užívání brzd se mi zdálo, že pedál brzdy nějak ,,měkne", možná zkusím vyměnit ještě brzdovou kapalinu, nevím jak už je tam dlouho a má se prý měnit po 2 letech

casamik
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od casamik » 19 srp 2009, 09:51

ono to robí hl.valec.Ale pri výmene doštičiek treba povolit odvzdušnovaky a kvapalinu pri stlačani piestikov vytlačit von aby nevracalo prehriatu a špinavú naspat.no a keby ostal pedal mekší tak sa to upraví používanim aspon mne to tak vždy funguje a robil som to aj na iných vw bolo to obdobné.

smitko
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 66 kW r.v.2005

Příspěvek od smitko » 31 srp 2009, 20:52

Existují pouze 3 verze padání pedálu 1.únik kapaliny kdekoliv, 2.vadný brzdový válec a 3.vadná jednotka ABS která přepouští mezi komorami-diagnostikou nezjistitelná- ale praxe pánové je neoblomná.viz oktávie 2 zřídka i 1 také fiat atd......je to jen hydraulika nedělejme z toho vědu..

pepa.kuc
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 110 kW

Příspěvek od pepa.kuc » 01 zář 2009, 23:33

Tak jen hydraulika to není, je tam hlavně podtlak a na tom to hodně závisí. Tzn, buď hadice z tandemu nebo samotný tandem :smt1133:
CHIPTUNING , DOJEZD KM, orig. Diagnostika-VAG i BOSCH, elektrika, opravy přihřívačů, Alarmy, ZÁMKY Řazení
Tempomaty, Palub.PC, MAXIDOTY, POLODOTY, Oleje, kompletní servis

tel.+420 605 040 040

smitko
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 66 kW r.v.2005

Příspěvek od smitko » 02 zář 2009, 12:09

trochu bych to uvedl na pravou míru: je tam HLAVNĚ hydraulika a podtlak pouze zvyšuje brzdnou sílu vyvozenou šlápnutím.pokud je vše ok tak sešlápneš při vypnutém motoru brzdu a tlak za membránou nemá kam jít -pedál se zastaví.nastartuješ a pedál se propadne dále ,neboť vakuovka odsaje vzduch za membránou.Z tohoto důvodu se vytahuje podtlaková hadice při tažení auta s nefunkčním motorem!!!jinak šlápneš 3x a už tě tlak nepustí!!!!a nebrzí!!!tak znova:pokud běží motor a brzdy brzdí správnou silou (posilovač ok)a pedál se propadá k podlaze můžou to být pouze poruchy 1,2 a 3. .. Dále může být i závada na posilovači to je ale jiný problém- zpravidla projeví nutností SILNĚ šlápnout. to může být taky vakuovka a ne posilovač ještě pak zpětný ventilek (ten není tak zásadní).nakonec prasklá membrána posilovač ale s propadáním pedálu nesouvisí. Nakonec to může být špatná vakuovka která saje málo po chvilce odsaje potřebné množství vzduchu a řidič si nevšimne....potom zabrzdí (nevšimne si že to brzdí málo)stojí na brzdě a pedál se malinko propadne vakuovka odsaje zbytek...a jsme doma.problém vakuovky ověříme 4-5krát silným sešlápnutím brzdy za sebou za jízdy..TOTO neplatí v případě že stojíme na brzdě a pedál se stále propadá až k podlaze-pak platí 1,2 a 3 smt024 uf.

vendelinek
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.2002

Příspěvek od vendelinek » 09 led 2011, 11:47

Mam podobný problém akorát stim že když šlápnu na brzdu tak jednou cítím ABS a pak zase ne.Ale co popisoval smitko tak ztoho moc moudrej nejsem :-k
Ford GalaxyII 1.9 TDI GHIA 2002

iphone
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od iphone » 25 zář 2012, 12:27

Lze poznat, že tandem saje málo - nebo kolik má být podtlak po změření? Já jsem totiž vyměnil posilovač, hadice včetně zpětného ventilu, brzdovou kapalinu, kotouče včetně destiček jak na předku tak zadku a stále mám pocit, že po třetím až čtvrtém sešlápnutí brzd. pedál je tvrdší.

PodPetr
Uživatel
Uživatel
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Příspěvek od PodPetr » 25 lis 2023, 20:11

smitko píše: 31 srp 2009, 20:52 Existují pouze 3 verze padání pedálu 1.únik kapaliny kdekoliv, 2.vadný brzdový válec a 3.vadná jednotka ABS která přepouští mezi komorami-diagnostikou nezjistitelná- ale praxe pánové je neoblomná.viz oktávie 2 zřídka i 1 také fiat atd......je to jen hydraulika nedělejme z toho vědu..
nebo varianta 4tá - vzduch v brzdové soustavě. Aktuálně vyzkoušeno ...

Odpovědět