E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

S-Max chyba motoru, nekomunikuje řídicí jednotka

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy III r.v. 05/2006 - 04/2015
Ford S-Max r.v. 05/2006 - 02/2015
Odpovědět
ST3V3
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2023, 12:46
Auto: Ford S-max 2.0 TDCi 103 kW r.v.2009

S-Max chyba motoru, nekomunikuje řídicí jednotka

Příspěvek od ST3V3 » 30 kvě 2023, 13:50

Zdravím všechny forďáky!

pročítal jsem fórum hluboko do historie a nenarazil jsem na problém, který teď potkal mne. Poprosil bych někoho znalého o názor a případně radu.

Po asi měsíci, kdy mi S-max (2.0 TDCi 103kW 2009 manuál) stál před domem, jsem nenastartoval. Předtím žádné problémy. Po otočení klíčku se vše rozsvítí a vyskočí hlášky Engine malfunction, Imobiliser active a Steering ..., a startér ani ťuk.

Místní servisák došel s noťasem a nepřipojil se na řídicí jednotku. Doporučil vyměnit baterku.

Po výměně baterky (včetně dobíjení) žádná změna.

Následoval odtah do servisu, kde zkusili vyměnit startér, ale to nepomohlo.

Aktuálně půjde řídicí jednotka na prověření funkčnosti. A bude provedena kontrola kabeláže, protože motorový prostor navštěvovala kuna.

Kdyby tu byl náhodou někdo, kdo už se s něčím podobným potýkal a byl by tak ochotný a poradil na co se zaměřit, tak budu rád.

Předem děkuji!

Standa Kratochvíl
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 29 čer 2023, 12:00
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW

Re: S-Max chyba motoru, nekomunikuje řídicí jednotka

Příspěvek od Standa Kratochvíl » 29 čer 2023, 21:13

Dobrý den.
Mám stejný problém. Autem prošla kuna, nikde nic viditelně poškozené není. Občas se stane, že motor nejde nastartovat a hlásí mi to stejné chyby. Za chvíli už jde vše normálně. Mám vypozorováno, že při "poruše" nefunguje zadní stěrač, ale relé vzadu cvaká. Když se stěrač rozběhne, tak vím že v pohodě nastartují.
Mám stejný motor jako vy, jen v automatu.
Nevím kde je problém.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů