E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Nejdou otevřít páté dveře

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy I r.v. 03/1995 - 04/2000
seredan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 28 srp 2010, 08:19
Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW r.v.2000
Bydliště: Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít páté dveře

Příspěvek od seredan » 16 srp 2012, 11:58

zdravim vsetkych autobusakov. po precitani tohto vlakna som dospel k potrebe vam napisat. Sorry ak som neni na spravnom mieste.
po elektrickej stranke mi dvere idu ako maju, ale nemozem vymenit vlozku na kluc za new, bo je celkom zaoxidovana. AKO JU MAM VYMENIT, ma niekto radu ako sa to vlasne vymiena?nevieme daj dolu celu tu ciernu klucku.

pls, pls pomozte mi nejakou radou ako tu vlozku vymenit, bojim sa toho ze ked prestane ist el. ovladanie tak budem muset devastovat oblozenie dveri. nahradnu vlozku mam nachystanu. (mala chyba krasy , ulamali sme tie tiahla z vlozky na otvaranie, ale to zozeniem)

uvital bu som nejake foto
vopred vam velmi dakujem

Uživatelský avatar
kuriplach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: 29 lis 2008, 09:32
Auto: Toyota Verso 1.6 d4d 82 kw
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nejdou otevřít páté dveře

Příspěvek od kuriplach » 17 srp 2012, 13:03

Ahoj, vyměňoval jsem celý komplet zámek. Jak jsem již tady psal, bylo to všechno zoxydované do sebe a nešlo se zámkem ani pohnout. Od DOHCe jsem vyfasoval celý nový zámek a musel jsem přestavit stavítka, aby šlo vše otvirat jedním klíčem. Jde to. Sláva. Ale k tvému problému. Musíš kompletně vydělat celý zámek i s vložkou a tu násilím rozdělat. Je možné, že se ti rozpadne celá klec, která drží pohromadě vložku se stavítku. To by asi bylo dobré, kdybys to měl na výměnu, protože oxydací je vše jak perník. Fotodokumentaci jsem si nedělal, ale v postatě se jedná pouze o rozvolnění vnitřku vložky a rozvolnění stavítek. Čas na tom strávený cca 5-6 hodin.

seredan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 28 srp 2010, 08:19
Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW r.v.2000
Bydliště: Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít páté dveře

Příspěvek od seredan » 20 srp 2012, 20:10

o cas mi nejde, len neviem ako vymontovat celu klucku, nejde mi vytlacit tu vlozku na kluc, je to komplet zaoxidovane. za radu vopred dakujem

seredan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 28 srp 2010, 08:19
Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW r.v.2000
Bydliště: Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít páté dveře

Příspěvek od seredan » 22 srp 2012, 14:43

zavada odstranena vlozka vyrazena, vsetko to bolo tak zaoxidovane ze to neslo, stacilo trocha nasilia

Embie
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 23 úno 2019, 14:09
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW

Re: Nejdou otevřít páté dveře

Příspěvek od Embie » 08 čer 2019, 08:33

Ahoj všem, rád bych se podělil o postup jak opravit nefunkční odskok/servomotorek pátých dveří u SAG. U mě se to projevovali takto: když jsem chytl za kliku patých dveří, motorek zavrčel, ale neměl sílu otevřít dveře. Po opakovaném pokusu o otevření měl dle zvuku motorek ještě menší sílu až cca po čtvrtém pokusu v řadě neudělal nic. Bylo třeba motorek vyměnit. Bohužel po dlouhém pátrání jsem díl nebyl schopen sehnat, všude ukončena výroba. Našel jsem tedy alternativu, pasuje tam motorek ze Superba, montážní otvory souhlasí, geometrie souhlasí, konektor také. Jediný problém je, že koncové plastové táhlo je jiné. Naštěstí tento díl je ale na obou verzích motorku vyměnitelný a zaměnitelný, takže jsem ho u motorku za Superba nahradil tím starým a v tu chvíli máme dílec kompletně "plug and play."
V příloze foto dílců. Černý je nový ze Superba, na krabičce jeho číslo. Již je na něm namontováno správné táhlo ze Sharana. Na autě to funguje a dělá co má :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů