E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Přestavba vozidla z N1 na M1

Podělte se o každou zajímavou literaturu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kolombo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 24 srp 2009, 21:15
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 110 kW
Bydliště: Broumov

Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od kolombo » 09 pro 2009, 23:28

Ahoj všem,rád se podělím a poradím jak provést tuto birokratickou papírovou válku. :-k Je to celkem hrůza ale už máme zase 7místného :smt1133: :smt023 .

bobektt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: 12 dub 2009, 00:18
Auto: Seat Alhambra II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: TT- Slovensko

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od bobektt » 10 pro 2009, 16:24

nenechaj sa prosit a napis "roman" ;-)
este ze mam tu HANDRU - Alhandra

www.discus.sk
www.nakupujlacno.eu

Uživatelský avatar
kolombo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 24 srp 2009, 21:15
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 110 kW
Bydliště: Broumov

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od kolombo » 10 pro 2009, 19:27

Tak následně--- Zakoupil jsem sedmimístného :smt1133: a omámen vzhledem a trochu i cenou jsem aftamabyl koupil a s úžasem doma zjistil že v TK je "nákladní místo osobní" a tudíš míst 5 a né 7.začal jsem se tedy pídit po možné nápravě a zjistil sem že by to neměl bejt velkej problémek.našel jsem si na stránkách http://www.ford.cz v kategorii "servis a služby" a následné kategorii "homologace a přestavby" jsem jim zaslal potřebné a objednal za cca 3000kč :shock: jeden papír že mi to jako povolujou při dodržení kritérií požadované na tomto papíře.Kámen ůrazu je obsahovaná věta přes kterou se žádný technik STK nepřenese a na tuto skutečnost mě upozorňovala paní z Homologace ford,že některé úřady s tím maj problém a jiný ne.Ta jedna z vět je: Zákazník doloží zakázkovým listem od autorizovaného servisu ford výměnu podlahové části obsahující znehodnocené kotevní úchyty sedadel .Tak jsem zavolal na Ford auto in Hradec Králové a tam mi sdělili že to není problém a že za to nic nepožadují :smt041 .Ale abych ušetřil cestu cca 100km tam a 100km zpátky tak jsem zaůkoloval známého a ten mi to zařídí.Uplynul týden a měl jsem onen vytouženej papír v ruce ale bylo na něm napsáno-"U vozidla byla provedena přestavba na kategorii M1 bez zásahu do podlahové části vozidla.vozidlo splňuje kategorii M1",-Musím ještě podotknout že na autě jakošto nákladním nebyly zavařeny žádné úchyty a pásy byly taky kompletní.Jen sem vyndal mříž a boční mřížky a :smt1133: byl jak z partesu.Proto si myslím že by byla blbost převářet orig.podlahu za orig.podlahu :oops: ........No nic--------------------------
Vesele sem se vydal na STK s tím že mám vše jak má být a ......velký gouno.Při pohledu na kyselej ksicht místního technika při čtení těch dokunamentů jsem skysnul jak podmáslí taky a po výroku že takhle to nemůže bejt napsaný (ta faktůra) že tam musí bejt věta že byla vyměněna podlahová část obsahující znehodnocené kotevní úchyty a já tam mam opak jsem se vydal poněkud rozčarován na jinou TK s tím že tam třeba to projde............další gouno.absoloval jsem emise-GUT,a pak si to začal borec číst a to samí jak u nás že takhle tedy neeeeeeeee. [-X
Ale když viděl můj výraz napůl zlomenýho člověka tak aspoň auto prošel abych tam už nemusel s autem.Slíbyl jsem mu že druhý den
hned pojedu do H.K. opravit faktůru.GOUNO-zlatý český kopírky-trocha šikovnosti,střihu a skenu náhle proměnilo mojí faktůru za tu správnou.Poslal jsem mu to--- a prej gut....tak jsem jel pro papíry a v domnění že s tím zajdu na dopravku tak mi to udělaj na počkání-GOUNO prej koncem tejdne se mam stavit....jdu tam ,vše o.k. a když mu říkám kdy mě dá novou červenou známku T.K. na dva roky tak že prej ne že budu muset znova na T.K.--to už mě skoro mrdlo---po vysvětlování že technik v STK mi říkal že my daj známku tam na inspektorátu---prej co to maj za praktiky..ale nakonec to byl známej a známku mi tedy vylepil--------------HURÁÁÁÁÁÁÁ---Shrnutí ford.cz---3000kč,STK 1100kč,emise 600kč,dopravka 1000kč.Faktůra ford 300kč celkem asi 6000kč :evil: .Hlavně ať vám napíšou ve Fordu přesné znění výměny tý podlahy i když je to celý jeden velkej nesmysl..Ahoj všem a omluvte chaos v textu Kolombo :smt116

bobektt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 270
Registrován: 12 dub 2009, 00:18
Auto: Seat Alhambra II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: TT- Slovensko

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od bobektt » 12 pro 2009, 06:36

auto bola dovozka ci kupovane v CR ??
este ze mam tu HANDRU - Alhandra

www.discus.sk
www.nakupujlacno.eu

Uživatelský avatar
kolombo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 24 srp 2009, 21:15
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 110 kW
Bydliště: Broumov

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od kolombo » 13 pro 2009, 13:47

Auto bylo koupené v ČR.

Uživatelský avatar
kolombo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 24 srp 2009, 21:15
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 110 kW
Bydliště: Broumov

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od kolombo » 13 pro 2009, 14:04

Bylo koupeno v ČR a původně vyrobeno jako osobní M1 a přestavěli ho na N1.

janapeldova
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2012, 16:53
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW r.v.2005

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od janapeldova » 10 črc 2012, 10:50

Dobrý den, mám úplně stejnou situaci. Vyhlídli jsme si auto a líbilo se nám že jsme si nevšimli že je zapsáno v techničáku jako nákladní. Je to děs, už mám papír od fordu za zmíněných 2900,-Kč BEZ DPH. a také je na něm ta úžasná věta o podlaze, kterou máme také v pořádku. Zítra tam mám jít znova do fordu a jsem zvědavá co vymyslí. Příjde mi to všechno postavené na hlavu a myslím že to že to není znehodnocené, tak si mají vyřešit interně a dělat z lidí voly.
Ví někdo co by mělo být napsané na tom souhlasu od forda aby to prošlo? Děkuji za info Jana

Pitrysek.k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 20 dub 2012, 12:35
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od Pitrysek.k » 11 črc 2012, 06:10

Moc vám všem závidím. Taky mám N1čku, ale s tím problémem že přestavbu dělal někdo opravdu poctivě a odřezal šrouby. Auto co jsme koupily je vlastně k ničemu. Máme jenom velký osobák pro 5 lidí :( asi už nikdy nedám peníze přítelce ať si koupí co libu a příště pojedeme nakupovat společně

hrasek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 13 pro 2015, 18:33
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od hrasek » 16 pro 2015, 17:19

Dnes jsem se zajímal o možnost udělat z Galaxy III kategorie N1 5 míst zpět kategorii M1 7 míst. Víceméně potvrzuji co tu kdysi napsal Kolombo. Cena za ten "papír" od Fordu (certifikát/duplikát výrobního štítku/výpis z technických údajů) je 2900 Kč bez DPH (3500 Kč s DPH). A nutnost výměny podlahy zmiňovali. Zatím jsem to řešil jen takto předběžně takže praktickou zkušenost nemám, ale stačilo by pak jen mít v ruce papír z autorizovaného servisu Ford že podlahu vyměnili (bez ohledu na to zda tomu tak skutečně bylo).
Pak STK + dopravka a mělo by to být.

Papír pořád vládne světu....

Uživatelský avatar
the.max
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1406
Registrován: 25 lis 2012, 21:13
Auto: Ford Galaxy IV 2.0.TDCi 154 kW r.v.2017
Bydliště: Bílina, North Bohemia
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba vozidla z N1 na M1

Příspěvek od the.max » 16 pro 2015, 20:26

Doba kamenná -> doba bronzová -> doba železná -> doba papírová.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.

Ford Galaxy Titanium 2017 154kW BiTurbo
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 1 host