Logo
Právě je 17 črc 19, 22:33:44

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Bliká kontrolka žhavení 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW r.v.1999
Odpovědět s citací
mrkni na toto: http://obchod.autokelly.cz/#PATH=376180 ... T=0|LNG=0|

27 bře 11, 22:11:21
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
JJ. Dík, už je spraveno.

28 bře 11, 17:13:11
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW
Odpovědět s citací
Mě to teké blikala tak jsem to napíchnul.A byla tam chyba jehly zdvyhu.Je to snímač na třetí vstřiku.Vymazal jsem chybu,ale po dvou dnech znovu tak jsem opět vymazal chybu.A začal řešit vstřik,ale tyden vše baz problémů.Jenže po včerejší jízdě po Pažském tankodromu na Letné auto třikrát cuklo a kontrolka žhavení zas bliká.Tak už vím že to není čidlem na vstřiku a pujdu po drátech nejspíš někde špatný kuntakt nebo narušený drát.

03 dub 11, 20:28:23
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW r.v.1998
Odpovědět s citací
Damonde, přesně tak, pár dnů mám klid, kontrolka nebliká, pak mi cukne v autě, těsně pod 2000 ot. a kontrolka se rozbliká. Taky mám podezření na nějakej kablík, ale to budu muset do servisu, aby ho našli...já s elektřinou nekamarádím. :-(

07 dub 11, 21:07:50
Uživatel

Odpovědět s citací
Ahoj Pa9 tak já už to mám vyřešené :-D .Nejdříve jsem zkoušel zjistit cenu řídícího vstřiku,ale smostatný se nedá sehnat.Nové vstřiky stojí balík a použité jsem měl rezervované na vrkáči přes známého 6000kč.A jak jsem již psal nejdříve jsem šel po elekrtice.V mém případě to bylo primitivní.Po sejmutí krytu motoru jsem zkontroloval kablik od 3 vstřiku zda není narušený,ale pohledově byl ok.Tak jsem rozpojil konektor na tom kablíku.Kontakty nevypadaly nejlíp tak jsem je očistil a trochu přihnul. :smt1133: jsem napíchnul na pc vymazal chybovou zprávu.A doufal jsem že bude vše ok protože další vedení je dost nepřístupné.Od té doby najeto 2500km a zatím předchozí problémy se neprojevily a kontrolka nebliká.Dříve se po vymázání chybové zprávy problémy projevily nejdéle po ujetí cca 500km.Ta už bude snad vše v pořádku :-D .Pokud jsi už nebyl v servisu tak rozpojit konekror a očistit kontakty určitě zvládneš a ušeříš nějaké kačky.Jen budeš muset sehnat někoho v okolí kdo ti :smt1133: napíchne a vymaže chybovou zprávu aby přestala blikat kontrolka žhavení.Pokud tedy nemáš doma diagnöstiku protože v servisech nevědí co si říc za napíchnutí auta.Je pravda že pořizovací náklady diagnostiky velké,ale cena od1000 do 1500 za 5 min se mi zdá přehnaná.
Doufám že ti to pomůže jako mě a nebude to tím vstřikem.

20 dub 11, 20:05:38
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW r.v.1998
Odpovědět s citací
O víkendu to zkusím, dík. Mám takový pocit, že chyba se dá vymazat i tím, že odpojím na nějaký čas baterku....nebo si to pletu s něčím jiným.... :-( Láďo, ten kladeňák mi vůbec neodpověděl, takže jestli to do konce července nezjistím, tak se vydám do Chrudimi a budu tě hledat a prosit o pomoc.... ;-)

20 dub 11, 21:35:26
Uživatel

Odpovědět s citací
Jo někde jsem to tady četl že se dá udělat reset řídící jednotky odpojením baterky.Já to zkoušel než jsem sehnal diagnostický kabel,ale právě kontrolaka bikala pořád i když byla baterka odpojena v garáži přes noc.Tak to asi takhle nefunguje vždy přestala blikat jen po napíchnutí v vymazání chybové zprávy.Až o víkendu koukneš na ty kontakty u toho konektoru tak nejaký čas jezdi a pokud přestane škubání tak zkus sahnat někoho na foru aby ti napíchnul :smt1133: a vymazal tu chybovou zprávu.Jinak já jsem z Teplic tak by se ti cesta trochu prodražila abych ti to napíchnul a vymazal.No a když nikoho neseženeš tak se ozvy já občas jezdím do Kutné Hory.Tak by jsme se dohodly a sešly v Praze a vymazal bych ti to.Je to otázka 5 min.Nebo ti mohu poslat odkaz na stažení programu,ale budeš muset sehnat si kabel.Který stojí 1500kč.

21 dub 11, 7:52:11
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW
Odpovědět s citací
Tak i mě potkalo blikání kontrolky žhavení. Začala blikat a počítač nepsal "motor do dilny" .Pak to blikat zase přestalo. Při další jízdě se závada opakovala, tak jsem začal zjišťovat co za tím vězí. Porucha vyskočila vždy pri brždění a zůstala svítit i kontrolka světel. Zjistil jsem že nejdou brzdovky. Oprava - výměna brzdového spínače. Spínač z oktávie 250 kč, práce autoelektrikáře 50 kč.

26 kvě 11, 20:37:26
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW r.v.2004
Odpovědět s citací
mě se ukazuje chyba 00741 a světla mi naopak stále svítějí :-k

14 črc 11, 1:29:14
Uživatel

Odpovědět s citací
i tak je to spínač, zkus ho proměřit - nebo ještě se dá taky seřídit, ale je to nepravdepodobny, ze se by presteloval

Seat Alhambra II, 2.0TDi 103kW - prodáno

Seat Alhambra III, 2.0TDi 110kW

14 črc 11, 13:54:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: Seat Alhambra II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Nazdar borci potrebujem radu. Po nastartovani auta po niekolkich sekundach mi zacme blikat
Kontrolka zhavenia a blika to v kuse!!! Nemali ste niekto taki problem??

05 kvě 12, 20:22:06
Uživatel

Odpovědět s citací
Zdravím všechny, tak má zkušenost s blikáním žhavení je taková, že v zimě jsem měl za autem připojený vozík. Při jízdě mi najedou začalo blikat žhavení. Pak jsem zjistil, že mi nesvítí brzdová světla. Kamarád mi poradil, ať kouknu na pojistky a ejhle. Pojistka na brzdová světla byla spálena. Po výměně vše ok až do doby, než jsem jel opět s vozíkem. Záveř byl takový, že na vozíku byla vydřená bužírka kolem drátu, který se skratoval na kostru. To pak vypalovalo pojistku. Po opravě již bez problémů.

30 čer 14, 18:42:45
Uživatel

Auto: Ford Galaxy I 2.0i 85 kW
Odpovědět s citací
Zdar lidi. Stalo se mi to zatím jen jednou a od té doby jsem ujel přes 1000 km a v pořádku.
Jel jsem v 5ti lidech vzdálenost 60 km (jinak jezdím pořád jen do práce a z5 vzdálenost 12 km) a na posledních 5ti km mi asi 7 x jen blikla kontrolka žhavení a zároveň zdechnul motor a tím že bylo zařazené tak hned naskočil. Blikla jen kontrolka žhavení a asi na sekundu. Jak jsem jel z5 asi po 5ti hodinách tak vše ok a od té doby dobrý ale jezdím jen opravdu krátké vzdálenosti do 25 km a max ve dvou lidech. Diagnostika v servisu nic nehlásí a relé 109 bylo před pár měsíci vyměněno.
Ford Galaxy 1.9TDI 66KW rv. 2000

Poradí někdo na co se mám připravit?
Stalo se to někomu?

20 dub 19, 12:31:23
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2