Logo
Právě je 24 lis 20, 19:27:17

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Rychlostní index pneu 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy IV 2.0 TDCi 132 kW
Odpovědět s citací
Zdar všem, koukám, že to tu moc nežije, ale přesto to zkusím: jaký máte napsaný rychlostní index v techničáku? Já mám W (270 km/h), což je rychlost, jakou mé auto nedosáhne ani při pádu ze skály a hlavně to s sebou přináší problém při nákupu pneumatik. Zatímco V (do 240 km/h) je všude plno, W se shání docela špatně. Čistě technicky mohu dát na auto V, nejsem už žádný závodník, ale asi mi to neprojde technickou a při případné havárii by se na tom pojišťovna mohla vozit. Díky za názory.

05 lis 20, 11:39:10
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Odpovědět s citací
Napsal bych dotaz na https://www.fordhomologace.cz/ (infocz@ford.com). Podle mě to W je trochu blbost. Máš to dovoz nebo koupeno v ČR ? Jinak jezdit jen na tom co máš zapsáno v tp. Před necelým měsícem jsem měl pojistnou událost a první po čem policajti šli byli pneumatiky a stk (vše zapsáno do protokolu). Jinak bych asi od pojišťovny nejspíš nic nedostal. :-D

06 lis 20, 8:18:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Díky za tip, v pátek ráno jsem volal do Forda na homologace, no, nebudu tu popisovat, jak jsem dopadl, ale sedláci u Chlumce dopadli o něco lépe ... Napsal jsem na ten mail, jak jsi poslal, zatím odpověď nemám, ale už jsem s českým Fordem kdysi řešil nezapsané tažné u dovezeného auta a bylo to komunikační peklo, tak jsem zvědav, jestli to teď bude lepší. Každopádně sehnat zimní gumy s indexem W je skoro nemožné, tak to musím nějak dořešit.

09 lis 20, 12:25:53
Administrátor

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Odpovědět s citací
Zimní pneu můžeš mít s nižším rychl.indexem, ale musíš to mít v autě vyznačený samolepkou. :-D
https://www.google.com/search?q=N%C3%A1 ... irefox-b-d

Viz:Dotaz – rychlostní index zimních pneumatik.

Mohu na vozidlo s nejvyšší rychlostí 210 km/h použít zimní pneumatiky s rychlostním indexem 190 km/h ?
Ano, avšak pouze při dodržení následujících podmínek, které stanovuje vyhláška č. 341/2002 Sb., kde je uvedeno: „V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).“
Nutnou podmínkou pro použití takových pneumatik je tedy vyznačení rychlosti alespoň nálepkou v zorném poli řidiče. Povinnost umístit tuto nálepku je v tomto případě na provozovateli vozidla, který se rozhodne pneumatiky s nižší kategorií rychlosti na vozidlo namontovat.
Další podmínkou je, že nesmí být použito zimních pneumatik s kategorií rychlosti nižší než 160 km/h, pokud nejvyšší rychlost vozidla tuto hodnotu překračuje, ani s vyznačením této rychlosti nálepkou (směrnice EHS 92/23 o pneumatikách a jejich montáži).
Přehled základních kategorií rychlostí, které jsou vyznačeny na pneumatice:
Q 160 km/h, R 170 km/h, S 180 km/h, T 190 km/h, U 200 km/h, H 210 km/h, V 240 km/h.
Kód:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjAtsrErvXsAhU1A2MBHbIzCWUQFjABegQIBxAC&url=https%3A%2F%2Fwww.mdcr.cz%2Fgetattachment%2FDokumenty%2FSilnicni-doprava%2FSchvalovani-vozidel%2FSchvalovani-vozidel%2FDotazzimnipneu-(1).doc.aspx%3Flang%3Dcs-CZ&usg=AOvVaw0hH4K1zmm05vP7sdCLtKvo

09 lis 20, 12:30:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Hurá, díky, snad jsem zachráněn! Moje kára má max. rychlost 208 km/h, takže mi tedy stačí rychlostní index V a dokonce i H i bez nálepky. Stejně by mě zajímal ten nesmysl s W v techničáku. No nic, letní s W snad seženu.

Jinak frajeři od Forda nepřekročili svůj stín z minulosti - ani po týdnu nemám odpověď.

13 lis 20, 19:42:45
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]