E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Automatické sklápění zpětných zrcátek

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy III r.v. 05/2006 - 04/2015
Ford S-Max r.v. 05/2006 - 02/2015
Odpovědět
kondor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 14:55
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od kondor » 06 zář 2011, 12:36

Ahoj všem, :smt1133: máme nově, takže se s ním postupně seznamujeme, ale na jednu věc nemůžu stále přijít. V manuálu, který jsme si k tomu stáhl píšou, že elektrická vnější zrcátka se mohou sklápět stisknutím tlačítka anebo se můžou nastavit na automatiku, tedy, že při vypnutí motoru se zavřou a pak zase otevřou. No a na toto nemůžu přijít, jak to nastavit, z manuálu mi to není zcela jasné. Jdou mi zavírat a otevírat jen po stisknutí tlačítka. Poradíte někdo? Máte s tím zkušenost? Díky.

Uživatelský avatar
jenda.master
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 555
Registrován: 21 led 2010, 20:00
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od jenda.master » 06 zář 2011, 12:58

většina aut to má po zamknutí a odemknutí auta, což je rozumný. Pokud by to bylo po vypnutí motoru, tobě by se zavřely zrcátka a měl by si vystupovat na nějaký rušný silnici, tak by to asi nebylo moc OK.
Ford Galaxy II, 1.9TDi 85kW - prodáno

Seat Alhambra II, 2.0TDi 103kW - prodáno

Seat Alhambra III, 2.0TDi 110kW

kondor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 14:55
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od kondor » 06 zář 2011, 14:31

Jo, to máš pravdu a to jsem blbě napsal, ne po vypnutí motoru, ale po zavření vozidla dálkáčem. Tak to i píšou v manuálu. Nicméně, zavřu auto a nic....

Bobik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 16 úno 2011, 20:43
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW r.v.2008

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od Bobik » 06 zář 2011, 16:51

Podle všeho automatiku nemáš ve výbavě. Zkus si podle VIN vyjet seznam výbavy a poznáš to. Myslím, že by tam mělo být něco jako "vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie - elektricky ovládaná a vyhřívaná, s osvětlením prostoru pod zrcátky, elektricky sklápěná, s pamětí polohy pro 4 individuální nastavení včetně sklápění skla pravého zrcátka při zařazení zpětného chodu".
Já mám taky jenom "čudlíkovou variantu" a zvyknul jsem si to při vystupování zmáčknout - ono se to zejména veřejných parkovištích může hodit ;-) .

kondor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 14:55
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od kondor » 06 zář 2011, 17:56

O.k. díky za radu, zkusím to rozkodování VIN. Je fakt, že mám skoro vše, co jsi popisoval (tedy to nastavování, vyhřívání, světlo atd.), ale s tou pamětí polohy a sklápění při zařazení zpátečky si nejsem jistý, to tam asi fakt není.

kondor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 14:55
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od kondor » 06 zář 2011, 21:05

Tak jsem dekodoval na netu ten VIN a záhada je opravdu vyřešena, má zrcátka v elektrice a sklopné, ovšem o automatice ani zmínka. Takže jen "čudlíková" metoda. Tak alespoň to vím a nemusím se tím trápit. Díky za pomoc.

Brindi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2011, 19:21
Auto: Ford S-Max 1.8 TDCi 92 kW r.v.2007
Bydliště: Praha - Újezd nad Lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od Brindi » 15 zář 2011, 21:45

vím, že je to mimo téma, ale mužeš mi prosím poradit jak si mám vyjet ty informace podle VINu? nějaký odkaz na net čico? Protože stejnou funkci jsem také zkoušel naladit, tak že bych si to ověřil stejně jako ty.
Mám S-Max, 1.8 TDi, 2007.

Díky moc. Petr

kondor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 19 srp 2011, 14:55
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od kondor » 17 zář 2011, 17:28

to Brindi: já to ověřoval na www.fordzone.sk, zadáš do jediného okýnka, co na té stránce je VIN a pak musíš chvíli čekat, docela to trvá, nicméně to pak "vyplivne" spoustu údajů a navíc česky :smt023

Miky26
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 14 zář 2011, 22:03
Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 96 kW r.v.2007

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od Miky26 » 18 zář 2011, 20:57

[

http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do
Tady je to dekodování VIN trošku obsáhlejší a přímo ofiko od Forda.

Galaxy ab
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2013, 09:45
Auto: Ford Galaxy III 1.8 TDCi 92 kW r.v.2006

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od Galaxy ab » 20 říj 2014, 03:26

Mám dotaz? Jak zde pisete ze některá auta nemají automaticky sklopná zrcatk.Tak já mám auto asi tři roky a dvakrát se mi stalo,ze jsem je sklopil tlačítkem ve dveřích, odešel jsem domů a po nějaké době jsem še do auta zmacknul jsem dálku a ejhle zrcátka se automaticky odklopila,a pak jsem to zkoušel znovu už zase nic.Může mi s tím někdo poradit?

alinceb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2016, 16:58
Auto: Ford Galaxy III 2.0i 107 kW r.v.2008

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od alinceb » 26 dub 2016, 16:18

Připojím svůj dotaz:

Mám :smt1133: III ve výbavě Titanium se zrcátky sklápěcími pouze na tlačítko. Sedadlo řidiče je sice elektrické, ale jen nahoru/dolů a bez paměti. Zrcátka se mi tedy nesklápí automaticky při zamčení auta. Moje výbava to prostě nemá - mám to potvrzené z diagnostiky v AutoIn. Přeprogramovat softwarově to prý nejde.

Ale...

...napadlo mě, že když je ve dveřích jak zámek ovládaný centrálem, tak tlačítko ovládání sklápění, tak by možná šlo ovládání dodělat zapojením nějakého relé, které by seplo při uzamčení a poslalo by jednorázový signál do kabelů jdoucích od tlačítka zrcátek.

Nevíte někdo, jak je to ve Fordu řešené? Jsou tam pouze analogové kabely nebo mají dveře nějakou svojí řídící jednotku, která to ovládá nějak digitálně?

Zapojení bych nechal elektrikáři - sám tomu nerozumím. Jde mi jen o to, jestli má cenu kvůli tomu zkusit rozebrat dveře.

Díky.

Uživatelský avatar
jenda.master
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 555
Registrován: 21 led 2010, 20:00
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od jenda.master » 05 kvě 2016, 15:49

Včera jsem tohle dodělával na Alhambře 2009, tedy modelu II.

Kódovat to nejde, takže jsem musel drátovat. Po 4 hodinách rozebírání, měření a zkoušení se to povedlo - sklopěj se při zamknutí auta dálkou a odklopěj po otočení klíčem. Pokud máš šikovného autoelektrikáře, určitě si s tim poradí :-)

Dokonce jsem k tomu viděl někde v nějakym eshopu dobastlovací jednotku, stála cca 1700,-, ale už si nepamatuju kde to bylo - ale bylo to něco univerzálního.
Ford Galaxy II, 1.9TDi 85kW - prodáno

Seat Alhambra II, 2.0TDi 103kW - prodáno

Seat Alhambra III, 2.0TDi 110kW

Ladap
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 15 zář 2009, 22:06
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Bydliště: Sázava u Benešova u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od Ladap » 25 říj 2017, 20:32

Mam tuto Galaxy III GHIA jen pár dní a píšete tu a nějakém čudlíku na sklopení zrcátek kde ho najdu a nebo je nemám sklopná je to rok 2007 díky za radu

doktorpechy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: 23 zář 2010, 20:23
Auto: Ford Galaxy III 1.8 TDCi 92 kW r.v.2009
Bydliště: Praha

Re: Automatické sklápění zpětných zrcátek

Příspěvek od doktorpechy » 26 říj 2017, 02:09

Pokud máš sklápění zrcátek,tak tlačítko je před tlačítky ovládání předních oken a uprostřed joysticku ovládání zrcátek je přepínač,kterým si volíš které zrcátko chceš nastavit nebo které se má automaticky podle uložené polohy nastavit při couvání. Já mám 2009 a zrcátka reagují na dálku,zamknu-sklopěj se,odemknu-vyklopěj se.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti