Logo
Právě je 24 říj 20, 0:01:28

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Nefunkční klima 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 96 kW r.v.2007
Odpovědět s citací
Tak už mám také za sebou servisní zásah na klimatizaci. O dovolené mě přestala najednou chladit :evil: . Děti v autě venku 30 ve stínu. Dorazili jsme do nejbližšího servisu klima podle chytrého telefonu a čekali na verdikt. V klima jen 300g náplně a po doplnění stále nefunkční. Nakonec autoelektrikář zjistil, nefunkční motor větráku chladiče. Celej komplet od fordu 8500,- od Poláků 4500,-. Nakonec jsem si nechal poslat PPL náhradní větrák z vrakoviště za 1.000,- a druhej den namontovali.Vše chladí OK. Mám jen jedem problém u spolujezdce mi odněkud teče voda. Neměl by někdo radu kde je zakopanej problém :smt100 ?
Mít po ruce tohle forum asi bych hned řešil růžovej uhnilej drátek. takhle sem tam zapad za 3000,-. Jen nechápu Ford company , že prodává pouze celej díl řídící jednotku ,nosnej plast a motor z větrákem za 8500,-. Když mi odejde motor za pár stovek musím kupovat znovu celou řídící jednotku.

10 srp 13, 10:34:58
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 96 kW
Odpovědět s citací
Tak jsem po koupi s-maxe naplnit klimu. V servisu zjistili, že tam není vubec žádné chladivo a tím pádem nesepínal kompresor ... čekal jsem spoustu problému s rozjetím klimy, ale po naplnění do maxima klima chladila o sto šest :-) Ze známosti mi to naplnili za 500,-kč ... 2měsíce jsem si jezdil a chladil ke vší spokojenosti až do včerejška, kdy jsem zpozoroval, že má klima co dělat aby vubec prostor vozu trochu vychladila a navíc po zapnutí se změnil zvuk , jak kdyby už bylo v okruhu málo chladiva , ale ještě dostatek pro zapnutí kompresu a ten jel tak nějak naprázdno ... dnes po kontrole v servisu kde mi to naplnili i barvou zjistili zabarvený chladič na 3 místech +decentní únik u kompresoru. co zapříčinuje změnu zvuky mi neřekli a schodli jsme se na tom, že asi málo chladiva ikdyž pořád trochu chladí ... nesetkali jste se stím někdo ???

13 srp 13, 13:38:27
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat
Odpovědět s citací
Miky26 píše:
... Mám jen jedem problém u spolujezdce mi odněkud teče voda. Neměl by někdo radu kde je zakopanej problém :smt100 ?
...

Řešilo se to tady viewtopic.php?f=21&t=4034

10 zář 13, 10:14:44
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006
Odpovědět s citací
Tak bylo pár hezkých dní, a já měl v autě zase vedro..přepnu digi klimu na AUTO a přijde mi že nechladí. Když jsem byl v létě za teplem v jižních krajích vše fungovalo normálně, teď mi ale přijde, že když je venku třeba 17st, tak buď klima při nastavení 20ti ani nesepne nebo prostě nevím. Je mi jasné že bez diagnostiky toho moc nezjistím, ale jde mi spíš o to jak se to chová vám, pokud je venku teplota třeba kolem těch 17ti st.? Když jsem měl klimu na Lo - tedy na maximální chlazení, tak se mi ani netočila sahara. Ventilátor na manuál fučí normálně. Při přepnutí na AUTO zhrubne hlas motoru, jakoby se připojil klima motor, když jsem otevřel kapotu tak se sahara netočila. Ví někdo jak se má ta klima chovat? - tedy jde mi o to, když člověk zmáčkne AUTO, tak se připojí klima motor vždy, a ne jen třeba v teplotách nad určité stupně? Vychází klima z venkovní teploty čidla, které asi jako každému ukazuje při stání šílená čísla, po rozjetí se srovná? Navíc když bylo těch 17st venku a já dal klimu na Lo - tedy max. chlazení, tak nešel ani extra studenej vzduch. Má někdo nějakej nápad na test klimy samodomo? Po přečtení všech bolístek kterými Vás Fordík potrápil se děsím tisícových oprav. Ale když máš na opici, musíš mít i na banány....Díky za rady

****tak zjištění dnes ráno: venku cca 15st, při stisknutí AUTO se klima motor roztočí, nicméně ani při nastavení na Lo, tedy max chlazení,trubky klimy zůstanou stejně teplé, ani jedna se nezchladí, sahara stojí....****

****tak sahara při ohřátém motoru normálně spíná... tak nevím kde bude problém, asi to vidím na diagnostiku...****

24 říj 13, 7:17:09
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Nejde mi klimatizacia,je naplnena na 100%,ale nezopne mi ju.Pri diagnostike mi pise U0416 Invalid Data Received from Vehicle Dynamics Control Module.Vobec tomu nerozumiem,tak prosim o radu.

27 kvě 14, 23:02:16
Uživatel

Auto: Ford S-MAX 2.0 TDCi 103 kW Titanium
Odpovědět s citací
zkus hledat. a využít předchozí rady.. třeba se něco bude hodit..
viewtopic.php?f=21&t=3041

28 kvě 14, 9:02:00
Uživatel

Auto: Ford Galaxy 1.9 TDi 81 kW r.v.1999
Odpovědět s citací
Mě taky nešla klima. Vše bylo OK, ale nesepla. Zjistilo se, že byla špatná řídící jednotka ventilatoru u chladiče z důvodu přidření toho ventilátoru.

29 kvě 14, 13:30:09
Uživatel

Odpovědět s citací
měl jsem podobný problém v létě. Nefunkční motor ventilátoru. Netočil se a on spíná kompresor klimy. Objednal jsem z vrakoviště nový a nechal vyměnit.Pak jsem se na Ford foru od kluků co maj Mondea dozvěděl , že to dělá jeden drátek,kterej se přeruší.Tuším růžovej. Je tu celá moje peripetie na foru hledej.

30 kvě 14, 19:04:26
Uživatel

Odpovědět s citací
je to zrovna ten odkaz co sem dal vasfire. :smt023

30 kvě 14, 19:06:11
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak mě klima nespínala, zjištěno že chybělo 300gr náplně, a po doplnění klimuje. Jen nevím jestli spíná jak má - přijdu do rozpáleného auta, nastartuji, vyvětram - klima na auto 21st, ventilátor nefouká, ujedu asi 1,5km, pak najednou sepne a začne fučet studeně dokud to nevychladí, ale je mi divné že nesepne dřív než po 1,5km, a třeba již po startu neklimuje nadoraz. V autě při zavřených oknech na mrtvici, při otevřeném okně mi nafouká do ucha a pak si užívám s hlavou :(. Má se to takto chovat - tedy chladit až po ujetí nějaké vzdálenosti? Třeba kvůli jakoby "nachlazení" dopředu, aby nefučel teplý vzduch, který je ve výměníku po dlouhém stání?

27 čer 14, 16:20:39
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW
Odpovědět s citací
Zdravím, mám problém s klimatizaci, nikde jsem ho tu nenasel mám tří zónovou klimu (řidič, spolujezdec a zadní která je v kufru) a mám problém s tím, že když pustím pouze přední klimu tak nechladí, když zapnu zadní tak vzadu chladí a v předu chladí jen u řidiče z výdechu u spolujezdce fouká vzduch teplý asi jako venku. Nesetkal se někdo s podobným problémem, diagnostika nic nehlásí. :cry:

28 kvě 17, 12:29:55
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 1.8 TDCi 92 kW r.v.2009
Odpovědět s citací
Dobrého dne přeju,trochu oživím toto téma,samozřejmě nechladí klima,diagnostika se tváří jakoby nic,žádný problém nevypisuje,čekal bych tl.snímač nebo něco,ale nic.Co tady píšete o tom drátu na ventilátor,to diagnostika nepozná? Kam se ještě podívat? Díky.

02 čer 19, 15:07:02
Uživatel

Odpovědět s citací
Já zapoměl při výměně palubního filtru připojit čidlo výparníku. A toto diagnostika nepoznala...

05 čer 19, 15:56:35
Uživatel

Odpovědět s citací
Kde ten vyparnik najdu,mě ty filtry dělali v servisu.

05 čer 19, 17:02:39
Uživatel

Odpovědět s citací
Pro všechny jeden poznatek,servis klimatizace, odsátí 550 g chladiva,těsnost ok, naplněno 840 g a klima maká, závěr tedy je,že 300g chybějícího chladiva závadu nevyvolá, ale klimu nespustí.

01 črc 19, 12:56:21
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další