Logo
Právě je 21 říj 21, 17:49:47

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Dodělání, doplnění třetí řady sedaček 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Ač se Galaxy dodávaly 7 místné, překvapivě se najde hodně 5 místných. Jedna taková u mě skončila a tak došlo na sehnání paketu k doplnění.
Paket obsahoval sedačky, pásy, obložení zadních sloupků, koberec a spojovací materiál.

Nuže výměna koberce se povedla, ale pak nastalo zásadní překvapení. Díry pro šrouy jsou bez závitů, zkusmo jsem tam jeden zašrouboval a závit se vyřízne a šoub není poškozen. Pak mě nakonec zarazilo, že u spodního úchytu pásu kouká poblíž díry šroub, který neumožňuje tam ten úchyt přišroubovat (samozřejmě do díry bez závitu).

Spodní úchyt pásu je stejný od 05/2006 - 04/2015, ale třeba plasty na sloupky se drobně liší a nejdou přímo vyměnit. Sada je z před 2010 a auto je 2014.

Kdyby někdo věděl ...
Opravdu se závity vytvoří šroubem, šroub je pro to opravdu pěkně uzpůsobený a má "náběh, aby tam dobře seděl a šel zašroubovat?
Setkal se někdo s tím překážejícím šroubem u úchytu pásu a řešil to?

Předem díky

11 kvě 21, 21:10:19
Uživatel

Odpovědět s citací
Já teda nevím, ale rozhodně bych šrouby na pásy a sedačky nechytal jenom tak někam, kam si šroub vyřízne závit...

V případě nehody na všechno v autě působí neuvěřitelné síly a bez problémů toto dokážou vytrhnout... Ono nemusí jít ani o nehodu, ale o panické brždění...

Pokud si pamatuji, u závodních aut je pro uchycení pásů předepsaná platle minimálně 100 cm2, tj. deska 10x10 cm... Minimálně v tom otvoru musí být navařená z druhé strany matka, jinak ten šroub točíš do obyčejného plechu a neudrží nic. Pásové šrouby mají specifický typ závitu a věř, že šroub by si sám někam závit nevyřezal...

16 črc 21, 15:42:15
Uživatel

Odpovědět s citací
... rozhodně bych šrouby na pásy a sedačky nechytal jenom tak někam, kam si šroub vyřízne závit...
Ony jsou v příslušných pozicích zalisovány/zavařeny z výroby kotevní body/matky uplně stejné jako u sedaček v druhé řadě. Jen v nich chybí závit.

Pásové šrouby jsou velké (průměr bych musel tipnout) a uchycují se do místa, které je evidentně silné a má odpovídající matku. V mém případě úchytu pásu překážel jen drobný šroubek, který byl našroubován zespodu a ten jsem odřízl.

U těch šroubů předpokládám, že se jedná o výrobní zjednodušení. Domnívám se, že při montáži sedaček je díra bez závitu pro to, aby se nemusel trefovat závit. Ony sekundy potřebné pro našroubování do závitu, spolu s případným rizikem zašroubování přes závit asi ušetří na tu trochu materiálu v podobě delšího šroubu s vhodným profilem. Navíc není třeba řezat závit do děr, což je další výrobní zjednodušení.

09 zář 21, 9:24:28
Uživatel

Auto: Ford Mondeo Mk III 2.5i V6 125 kW
Odpovědět s citací
No nevím. Odnáším si z toho poučení "chci-li sedm míst, koupím sedm míst".

14 zář 21, 22:03:58
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]