Logo
Právě je 08 srp 20, 7:32:53

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Přetržené lanko v páce ruční brzdy 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 96 kW
Odpovědět s citací
Ahoj,
nedávno se mi přetrhlo lanko v páce ruční brzdy. Jedná se o lanko, které uvolňuje brzdu ruční páky směrem dolú. Nevíte náhodou, kde se dá sehnat to lanko. Ve Fordu mi řekli, že mi prodají jen celou ruční páku (cca 4500kč) a autovrakoviště taktéž (1500kč), což se mi zdá jako dosti velká sviňárna. To lanko má hodnotu tak do 100kč. Lanko je dlouhé odhadem cca 30-40cm. Jestli jste to někdo již řešil a má návrh řešení, jak to nahradit, tak mi dejte mi prosím vědět.
Dik

24 led 14, 18:32:52
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 2.8 V6 150 kW
Odpovědět s citací
Jak vypadají konce toho lanka? Myslím správné konce, né to přetržení. Třeba by se to dalo udělat. Různá lanka běžně koupíš za řádově koruny, jde spíš o ty konce.

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

24 led 14, 20:55:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Ahoj, az se trochu otepli o vikendu, tak to rozeberu, vyndám to lanko a nafotim ho.

28 led 14, 20:25:34
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0i 107 kW
Odpovědět s citací
Ahoj.
Řešil jsem stejný problém u S-Maxu.
Jako tobě mi u forda nabídli za 4500Kč + práce pouze nový mechanismus ruční brzdy.
Jedná se o lanko vedoucí od odjišťovacího tlačítka na páce ruční brzdy k západce mechanismu zajištění zatáhlé brzdy. V místě napojení lanka do západky je na konci lanka naletovaný jakýsi cca 1,5 cm dlouhý hliníkový háček. Tento háček praskl a tím nešla odjišťovat ruční brzda. Druhý konec lanka je nějak napojen do tlačítka brzdy - toto se mi nepodařilo rozebrat. Lanko je dlouhé cca 35 cm, ale je hodně slabé - cca 0,5mm. Z dostupných lanek na běžném trhu jsem si opatřil lanko k brzdě jízdního kola zakončené naletovaným válečkem s průměrem lanka 1mm (tenčí nevedou). Lanko jsem protáhl otvorem v západce, zkrátil na délku cca 8cm, původní lanko jsem také zkrátil a následně tyto dvě lanka spojil kovovým válečkem z elektrikářské čokolády. Pozor - místo napojení lanek je třeba volit s ohledem na prostor okolo místa předpokládaného napojení, tak aby při pohybu lanka nedocházelo k zachytávání spojky lanek o mechanismus ruční brzdy. Vzhledem k tomu, že se mi nepovedlo lanko vyndat, musel jsem z prostorových důvodů sundat plasty okolo ruční brzdy.

31 led 14, 16:55:23
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 2.8 V6 150 kW
Odpovědět s citací
Taky jsem měl na mysli lanko na kolo. Na přehazovačku a přesmykač bývají lanka slabší než na brzdy a elektrikářská čokoláda je také jedno z řešení, chtěl jsem to navrhnout ale netuším jak je to tam s prostorem, jestli by se to tam někam vešlo

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

31 led 14, 22:46:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Díky za tip. Koukal jsem na to o víkendu. Rozebral jsem i horní část páky, musí se sundat nejdříve okrasné rámečky po stranách a pak je nutné použít trochu hrubé síly a šroubovák, který se strčí mezi horní a spodní díl (gumy). Jen buď opatrný, aby ti nepraskli plastové klipy uvnitř.

04 úno 14, 21:26:40
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Odpovědět s citací
Tak tento vopruz řeším také v pátek mi lanko prasklo.Viděl jsem video opravy,ale je to šílené.Nevím,jestli to nenechat odborníkovi raději.
Kdo toto vymyslel,potřeboval by jednu zednickou :lol:

25 kvě 20, 7:58:59
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Ahoj, ja som tam oba pôvodné konce nechal. Pretrhlo sa to v tej hornej časti, kde to drhne kov na kov vedľa tlačidla na "odistenie" ručky (v dolnej časti je kladka). Dal som tam modelárske lanko a majú tam aj tie mosadzné trubičky na spájanie laniek, tie sa tam zmestia.

02 črc 20, 19:16:40
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Odpovědět s citací
No příští týden mi to udělá známej,prý je to jednoduchý,že to udělá na počkání,tak mu věřím no.Jen jsem musel koupit ten opravnej kit

Obrázek

05 črc 20, 19:53:59
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 1.8 TDCi 92 kW
Odpovědět s citací
To lanko se dá koupit v číně stálo asi 60kč. Ale ta výměna nic moc kdo tenhle systém vymyslel [-X :evil:

06 črc 20, 8:09:08
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ]