Logo
Právě je 24 srp 19, 8:59:51

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Vybitá autobaterie 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Odpovědět s citací
Mě na zimu zatim stacila jen Verva Diesel od Benziny. A to i pri -25 dle zprav meterologu pro danou lokalitu

08 říj 13, 13:56:05
Profil ICQ
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW Ghia
Odpovědět s citací
To je právě to,10 lidí 10 různých názorů. :smt1133: mám jen pod střechou,nic vytápěnýho.Někdo řekne nalej někdo taky že stačí VERVA od Benziny

08 říj 13, 15:27:24
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2007
Odpovědět s citací
Mam taky jen pod strechou bez vytapeni a zatim zadny problem. Jinak tech -25 byl v Dolnim Dvore a to sem stal pred hotelem na parkovisti. A taky bez problemu

09 říj 13, 8:51:13
Profil ICQ
Uživatel

Odpovědět s citací
OK uvidíme :smt041

09 říj 13, 11:01:43
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak dnes přindu k autu,chutě otočím klíčkem a nic,jen disco hudba na palubce.Tak to je divné.
Může to souviset s tím,že jsem byl v pondělí v servisu na výměně palivového filtru?Tím chci říci,že když jej vyměnili,dali baterce fakt "čouda" až jsem se divil,že to vydržela.Dobře 20x startovali s úmyslem nasát naftu do nádržky s filtrem.A že starter nechali točit dobrých 15-20 sekund,stejně ji tam nakonec napumpovali.Vlastně to táhne jen baterie,proto se ptám.Od té doby jsem vlastně nikam nejel,takže se ani baterie nedobíjela,od servismana to mám 5 minut jízdy.Co myslíte kluci,díky za Vaše postřehy.

16 říj 13, 18:07:12
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
To byli fakt odborníci.Jo vybyli ti baterku a možná i načali čerpadlo(bez nafty není ničím mazano).To si nevšimli,že je na filtru nalívací otvor?Jde to tím pomalu,ale jde to.

16 říj 13, 21:36:43
Uživatel

Odpovědět s citací
Jééžiši!!To si děláš srandu.Tak baterku jsem dobil,nebo ještě dobíjím,jsem v práci tak to nechám celou noc,ale s tím čerpadlem jsi mě dostal.A že tam je nalívací otvor?Hmm viditelně s tím neměli žádnou zkušenost.Tedy asi ten mladej co to dělal.Přišel pan majitel servisu a říkal mu jesli to zalil naftou,že se to MUSÍ a on prý ne nezalil a toto před tím fakt týral startováním.Snad se mi smůla vyhne a bude to OK,jak s baterií tak s čerpadlem :evil:

16 říj 13, 22:16:25
Uživatel

Auto: VW Sharan II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Pohřební věnce bych zatím nekupoval. Mechanik je pitomec, ale čerpadlo to určitě vydrželo. Než vyflákal baterii, mohl točit pár minut a to nebude tak velká tragedie. Trochu nafty v tom čerpadle určitě bylo, takže to úplně nasucho nejelo. ;-)

17 říj 13, 5:14:07
Uživatel

Odpovědět s citací
Díky za uklidňující slova,když mu to nechytlo,rozdělal opět filtr a nalil do něj naftu,tak snad by to už bylo znát kdyby se něco dělo,nebo spíše nedělo

17 říj 13, 8:57:41
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 96 kW
Odpovědět s citací
Zdravím, Taky občas přijdu v auto s vybitou baterkou a následuje co bylo popsáno dřív. Moje Galaxy má trochu problém se "spaním" a čas od času si "něco" spustí, zvýší odběr až přez 100mA, a zase usne a to několikrát po sobě, a dělá to přesně po minutě. Zkoušel jsem to žešit už loni, ale zas až tak moc toho nenajezdím a dělalo to jen v zimě. KOupil jsem nabíječku prodlužku a pořádný kabely (domamont). a doufám že kdyžtak nějak nastartuju.
Letos jsem ale, koupil nový letní kola a k mýmu nemilýmu překvapení neneastartovalani v létě. Auto mělo 18ky runflat s měřením tlaku (v bazaru na fóru) a tak mě napadlo jestli se nemůže baterka vybíjet tím že se jednotka snaží najít signál od kol a ten prostě není. Nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným nebo jak přesněji funguje měření tlaku. Co jsem našelna fóru jsou to vysílače v kolech a přijímač někde poblíž. Tušíte někdo s jakou frekvencí se tlak měří a jaký má tahle výbava odběr? případně jestli je bez signálu z kol neaktivní a nebo jestli se dá deaktivovat (diagnostikou určitě) Vzhledem k tomu že zvýšení odběru bylo po minutě tak bych tipoval že to asi nebude správná cesta, protože by to byla dlouhá doba na zjištění defektu za jízdy.
omlouvám se za trochu delší úvod ..... Dudy

09 pro 13, 0:08:34
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Ahoj, chtel jsem dat vedet, ze na problem aktivniho imobilizeru po vybiti mi ta rada, nechat na 10 min. klicek v poloze 1, ze dojde k resetu, nefungovala. Nechal jsem i cvicne na poloze 2 na 10 min a nic. Porad je aktivni, a i pres plne nabiti baterie nezacne startovat, tak uvidim, co s tim.

19 črc 14, 19:23:56
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Tak pomohla pres noc odpojena autobaterie, asi doslo k celkovymu resetu, po zapojeni jiz neni imobilizer aktivni. Radio chce pin. Prvni navrceni trochu trvalo, ale hlavne, ze to nemusim nikam tahat na valniku:) Takze super!

20 črc 14, 9:06:25
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2009
Odpovědět s citací
Zdar chlapi. Přesně jak popisujete - i u mě po otočení klíčkem diskotéka jak v 85átém. A to nyní v období letních veder. Zpětně si uvědomuji jen, že jediným signálem odchodu na věčné časy baterie bylo, že zhruba poslední tři dny se při každém startu resetoval palubní počítač. Přes kabely (nic moc Filson) jsem to zkoušel nahodit z Focusu - neúspěch. Furt diskotéka, ale startér začal točit. Jak jste tu ale psali, patrně došlo k aktivaci imobilizéru - ovšem mě to convers nehlásí - mě hlásí dost nepochopitelně chybu serva ("power steering malfunction") z čehož vůbec chytrý nejsem. Měli jste to tak někdo? Nepomohlo ani 10 minut klidu s klíčkem v poloze 1. Tak poslední varianta - nechávám baterii přes noc odpojenou a nabíjím. Uvidíme, ale první cesta bude pro novou baterii, tato vypadá fatálně.

09 srp 19, 22:49:34
Uživatel

Odpovědět s citací
Heuréka, už jezdím. Nabíjení přes noc stále nedostatečné - 1 neúspěšný pokus o start. Klaplo to nakonec přes kabely 300A od Focuse a první cesta byla pro novou baterku - Exide Excell 80Ah 700A = zcela stejné parametry jako originálka FoMoCo, kterou jsem vyndával. Samotná výměna je u tohoto auta dosti nepříjemná činnost, demontáže různých torxů v různých velikostech, k tomu chuťovka - na krytu vzduchového filtru byl jeden šroub se strženou hlavou (skvělá vizitka originál servisu, kam to auto dříve jezdilo), tak jsem ještě sháněl vytahovák. Tak si nyní jednoduše přeju, ať i ta nová vydrží 10 let jako ta originálka.

10 srp 19, 18:58:59
Uživatel

Odpovědět s citací
Aha, no vidět toto dopředu: https://www.youtube.com/watch?v=rahugsPQS4k tak si pár nervů ušetřím - chce to vyndat celý ten krám se vzduchovým filtrem, já to jen oddekloval a vyndal filtr. Dobré video, ale je vidět, že v Mondeu je pořád ještě aspoň nějaké místo narozdíl od GIII, kde je ta baterie úplně zasunutá pod sklo.

10 srp 19, 19:15:47
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3