Logo
Právě je 11 pro 17, 6:49:10

E-shop www.autosip.cz

E-shop http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Service oil na displeji 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2006
Odpovědět s citací
Asi před týdnem mě vyděsila hláška "service oil". Protože ford servis byl nedaleko (konkrétně Milovice u Hořic - Charouz) zajel jsem tam na dotaz. Ještě doplním, že jako první jsem tam dolil cca 2dcl oleje ze zásoby co vozím v kufru. Prvně mě napadlo že je tam oleje málo. No dojedu do Fordu,kde mi technik řekl, že pokud mám od výměny najeto cca 7tkm, jedná se pravděpodobně o nevynulovaný servisní intertval a popsal vynulování - viz známé sešlápnutí pedálů. Moje otázka však zní, zda někdo zcela jistě ví, jak se interval počítá - zda je tak chytrý že počítá počty startů, provoz na krátké vzdálenosti, či viskozitu oleje, nebo jen čas, či jen km. Po vynulování serv. intervalu je vše ok. Otázkou zůstává zda neničím motor. K oleji - originál ford, motor 2.0 tdci 103kw, prostě třen co tam patří a má se měnit po 30tkm, - raději ale měním po 15ti tkm. K provozu ještě napíšu, že teď jezdí hodně cukačky, domov - škola - práce, den co den, cca 3km tam i zpět. Jde mi tedy o to, co přesně mi hláška oznámila, a zda olej nevyměnit, i když má najeto 7tkm a je to long-life, a není tam víc jak půl roku - nulování serv intervalu jsem tehdy dělal já podle popisu zde na fóru, displej tehdy oznámil, že vše vynulováno.

19 pro 13, 17:57:16
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Většinou to dělaji časté regenerace DPF(nafta se dostává do oleje a zvedá hladinu) potom se objeví tato hláška.Zkontroluj si hladinu a přítomnost nafty v oleji.

19 pro 13, 20:10:53
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW
Odpovědět s citací
Na počítači se mi objevuje každé 3 až 4 týdny hlášení SERVIS OIL. Olej tam je, tak to smažu pedálama, ale stále se to opakuje. Byl jsem s tím v servisu (ne Ford), ale nic nezjistili. Nemáte ponětí, co to může být?

15 čer 17, 5:57:18
Uživatel

Auto: Ford Galaxy III 2.2 TDCi 129 kW
Odpovědět s citací
A nemas ho tam moc jestli spravne funguje regenerace. Pak muze vyhonotit vymenu.

15 čer 17, 14:12:37
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]