Logo
Právě je 22 črc 19, 14:04:57

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Kód chyb P1166 a P0101 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 2.8i VR6 150 kW
Odpovědět s citací
Ahoj,

mám G II VR6 2001 a včera se mi stalo, že se na panelu rozsvítil symbol vypnutí ESP a k tomu se rozsvítilo i EPC. Auto je v automatu a při každém zařazení to vypadalo, že se převodovka rozpůlí... :-( Tato závada se mi objevila už jednou vypadalo to, že za to mohlo špatné zapojení kabelu od altíku k baterce a nízké napětí v systému (viz můj příspěvek v jiném tématu), ale asi to bude ještě něčím jiným :-(

Poprvé jsem ještě neměl VAG, ale k vymazání závady pomohlo odpojení baterie. Později jsem měl jen závadu týkající se čtvrtého selenového válečku v aut.převodovce o které vím a je v řešení.

Chyba 1166 je podle VAGu "signál pro kroutící moment motoru..."
Příčina: "chybný nebo žádný signál momentu motoru z ŘJ motoru k ŘJ převodovky"

Chybu 0101 jsem ve VAGu popsanou nenašel vůbec.

Po smazání obou chyb auto jede zase bezvadně, ale to není řešení :-( Nevíte někdo co a kde hledat?

Robert

12 led 19, 10:22:11
Moderátor

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 96 kW r.v.2007
Odpovědět s citací
Nevím kde jsi vyčetl popis chyby P1166, k této chybě jsem našel popis "Dlouhodobá korekce paliva nad bohatým limitem"
možná příčina "Tlak / čerpadlo paliva, vstřikovače, vypouštěcí ventil kanálu EVAP, systém EGR, HO2S, sací / výfukový systém"
K chybě P0101 popis "Měření paliva a vzduchu - Kontrola ISO / SAE"
možná příčina "Hmotnostní nebo objemový proud vzduchu "A" rozsah obvodu / výkon".
Tak snad ti to pomůže k nasměrování. Osobně by jsem se nejdříve zaměřil na lambda sondu, váhu vzduchu.

Ford Galaxy 2.0 85kW 1997 prodáno

12 led 19, 11:34:28
Uživatel

Odpovědět s citací
Ahoj Brian,

díky za rychlou odpověď :smt023 . Popis chyby 1166 jsem našel ve VISu, co mám instalovaný k VAGu v PC... Se na to půjdu ještě jednou podívat...

Váhu vzduchu mám doma dva dny novou, připravenou k instalaci, tak ji tam jdu dát.

Pokud jde o popis závady co jsi mi našel, tak by to vysvětlovala vysokou spotřebu... Máme auto asi měsíc a zatím moc nejezdíme. Průměrná spotřeba je ale 14,4 což mi prostě přijde hodně. Auto má problém s jízdními režimy. Většinou si drží otáčky nad 2000 ot/min a nechce přeřadit... Podle mého VAGu i servisu za to může ten čtvrtý váleček v automatu... Budeme ho měnit.

Každopádně díky za radu... Jen nevím, co jsem to tedy v tom VISu vyčetl. Učím se s tím, ale po zadání kódu z VAGu mi VIS napíše popis... Tak na tom snad nemám co pokazit :roll:

12 led 19, 16:27:54
Uživatel

Odpovědět s citací
Tak jsem se kousek posunul. Vyměnil jsem včera váhu vzduchu za novou, byl se dnes svést a mám novou chybu... P1624 :shock: :shock: :shock:

Jsem si dnes ze zoufalství nainstaloval sobě i manželce do telefonu software ke čtečce ODB II (válela se mi doma nevyužitá) a budu zatím chyby při každé jízdě mazat, než najdu někoho, kdo to bude umět vyřešit...

13 led 19, 16:23:37
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]