E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Nefunkční klima

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy II r.v. 04/2000 - 05/2006
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.max
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1406
Registrován: 25 lis 2012, 21:13
Auto: Ford Galaxy IV 2.0.TDCi 154 kW r.v.2017
Bydliště: Bílina, North Bohemia
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od the.max » 23 črc 2015, 02:51

Větráky se spínají přez relátka. Nevím jestli oba jedním, nebo každé je zvlášť. Pokud jsou na stejném, tak se třeba relátko 'slepilo'. Taky může být někde prodřenej kabel už to není nejnovější auto, navíc mi připadá, že elektriku dělali italové. A nebo taky něco uplně jiného. Když zapneš zapalování, bliká ti climatronic, pokud tedy nemáš manualní klimu?
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.

Ford Galaxy Titanium 2017 154kW BiTurbo
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

machi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 22 dub 2013, 22:46
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: praha 10

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od machi » 23 črc 2015, 05:02

klimu mam manualni.no pokud delali el.talosi to asi mnohe vysvetluje.

Uživatelský avatar
Borna.Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 29 črc 2008, 20:54
Auto: Ford Galaxy II 2.3i 107 kW r.v.2000
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Borna.Michal » 02 srp 2015, 12:47

Zdravím,
mám drobný problém se spojkou kompresoru.Po zapnutí AC spojka zapíná a po malé chvíli zase vypne a pořád dokola.Interval cca 20s ale není pravidelný.Měl jsem to napíchlý na mašině a tlaky OK a po elektrické stránce taky bez chyby.Ovládání mám ruční.Nesetkal jste s tím už někdo,tlakový čidlo jsem měl půjčený nový a tím to taky nebylo.Doufám že nebudu muset rozvrtat celý auto.
Dík za vaše názory.

intergalaxy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 30 říj 2010, 19:19
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: Most

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od intergalaxy » 24 čer 2016, 17:10

Zdravím kluci,
můj problém je že nastartuju dám klimu do režimu auto ,hned se roztočí naplno větrák,cítím jak kompresor spíná, ale ve velkým horku na místě jde skoro teplej vzduch,rozjedu se a po nějaký době začne chladit jak má.Nápln je jak má být .Je to climatronic jednozona. Prosím o nasměrování a radu . Díky

syzko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2016, 09:43
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od syzko » 04 črc 2016, 22:43

Momentálně taky řeším klimatizaci a dost mi pomohl pro představu funkce a čidel tento popis climatroniku pro automechaniky:
https://ulozto.cz/!A6wd1rP6/climatronic-pdf

Spíná ti ventilátor u chladiče (kondenzátoru AC)? Není to přehřátím chladícího média?

Já to mám s klimou horší, zničený kompresor a mraky jemných hliníkových třísek v celém systému :-(.
Ve značkovém servisu mi řekli, že se to bohužel stává a před montáží nového kompresoru je nutné vyčištění celého systému a výměna sušáku s expanzním ventilem.
Takže jsem climu komplet (mimo výparníku) zdemontoval a jde na proplach ke chlaďaři.
Musel jsem zdemontovat celý předek, ale nevadí alespoň ošetřím rez na podélných výztuhách a poopravím zoxidované uzemňovací kontakty.
Při demontáži epanzního ventilu jsem zjistil, že někdo předemnou ani nenamontoval těsnící gumičky směrem ke kompresoru.

Každopádně kdyby byl zájem o nějaké fotky, je to rozebraný, takže není problém.

Tady je také dobrý fígl na rozebrání rychlospojky trubek klimatizace:
https://www.youtube.com/watch?v=2Jm3BtwXdP8

Petr8
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2016, 14:14
Auto: Ford Galaxy II 2.3i 107 kW

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Petr8 » 24 črc 2016, 15:37

Zdravím.Jak poznám správně fungující klimu,mám manuální a po zapnutí mi točí sahara (ventilátor chladiče).Má se točit nebe nemá?Kde je případná chyba?Dík.

Uživatelský avatar
extremehany
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 931
Registrován: 05 črc 2012, 21:22
Auto: Audi A6 2.0 TFSI 185kW Quattro 2018
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od extremehany » 24 črc 2016, 15:42

Správně fungující klimu poznáš tak, že ti nebude horko ;-)

Madin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2016, 17:05
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.2001

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Madin » 12 srp 2016, 13:21

RaM02 píše:Taky to může být odpor. Je vpravo u spolujezdce. Za kaslikem stojí cca 1500 já ho kupoval loni ;-)
Ahoj četl jsem že s kupoval novy odpor mohu se zeptat co te k tomu vedlo a jaky přiznaky směl mne to třeba ventylator topeni nefunguje na poluhu 1-2 ale klima svyti ale když otocim na 3-4 fouka ale klima vypne dik za odpověď

Madin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2016, 17:05
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.2001

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od Madin » 12 srp 2016, 13:49

Dobry den muže mi někdo poradit? muj problém :: Ventilátor topeni mne nefunguje na polohu 1-2 funguje jenom na 2-3 ale když zapnu manualni klimu a dam do polohy 1 nebo 2 tak větrák neběží ale když otočím na polouhu 3 nebo 4 tak větrák fouka ale zase mne vypne klimu nevi někdo proč??? a také nekdo tady psal že to je odporem topeni a že to jde opravit že si koupš rozpinaci tepelnou pojistku 6A 250V 220'C tak jsem to udelal a stále stejny teda koupil jsem 10A 250V 228'C muže to byt tym že není uplně přesna??? nebo poradte moc dekuji

michall
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 12 kvě 2010, 17:49
Auto: Seat Alhambra II 1.9 TDi PD 85 kW
Bydliště: Stověžatá
Obdržel "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od michall » 14 srp 2016, 12:22

A zkoušel jsi proměřit tu sadu rezistorů? Mezi piny 1-4, 4-2 a 2-3 bys měla naměřit "nějaký" odpor. Hodnotu nevím, ale nebude to ani úplná nula ani nějak moc ohmů (tipuju tak do 10R?). Pojistka je až mezi piny 1-4 v serii s rezistorem. Pojistka na 4 stupeň nemá vliv (větrák je napojen napřímo), vliv má až na st. 3, 2 a 1. Navíc pokud se nedostává napětí zpět na pin 3, tak klima běžet nebude. Tipuju to na chybu v propojení mezi piny 2 a 4, ale více napoví měření.
Auto s trojblikem od krt.ecka

Roberto
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp 2016, 19:03
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW

Klima kompresor

Příspěvek od Roberto » 03 srp 2017, 14:53

Ahoj, :smt1133: Mám dotaz, dnes mi přestala jít klima začala slábnout klima přestavala chladit a smrad jak by se spojka palila . Černý dým od klima kompresoru nyní už ani nechladí prosím o radu co by to mohlo být. chladil jsem pouze na 24 stupnu o 6 mín jak venku prosím o radu. předem děkuji

paveluvz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 11 úno 2011, 19:11
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od paveluvz » 30 čer 2018, 19:33

Ahojky
mám prasklou trubku klimy na dva kusy. Na diagnostice vyskočila závada ohledně tlakového spínače klimy (viz. příloha). Mohlo dojít k prasknutí trubky jenž byla v loni vařená díky tomu ventilu. Kde bych měl tento ventil hledat a kdy se mění, při naplněné nebo musím nechat vysát náplň.

Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
extremehany
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 931
Registrován: 05 črc 2012, 21:22
Auto: Audi A6 2.0 TFSI 185kW Quattro 2018
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od extremehany » 30 čer 2018, 20:14

Tlakový spínač hlásí chybu protože není tlak v systému

paveluvz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: 11 úno 2011, 19:11
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW

Re: Nefunkční klima

Příspěvek od paveluvz » 01 črc 2018, 21:23

Díky za odpověď. Zítra mi osadí trubku a nechám to naplnit. Pak je to ve vyšší moci. :prayer:

golden_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2020, 22:57
Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 96 kW r.v.2005

automatická klima

Příspěvek od golden_cz » 26 črc 2020, 09:10

Zdravím ,
přestala mi fungovat klima ,chladila bez problémů a pak jsem vypnul motor a po pár minutách od nastartování už nešla. Doma jsem zkontroloval pojistky vše Ok, diagnostika přes VAG (KKL kabel) žádné závady taky neodhalila. Vyndal jsem konektor od klimakompresoru a nejde tam žádné napětí. Vím že se to tu už řešilo , ale veškeré screeny a schémata už nejsou dostupné.
Ani jsem nezjistil kde mám hledat relé. Byl by někdo ochoten se podělit o informace ? Klima se podělala zrovna před dovolenou a většina autoelektrikářů bud nemá čas nebo mám dovolenou.

Předem díky

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host