Logo
Právě je 04 čer 20, 13:04:23

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Blinkr nepravidelně blika 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
Ahoj,nevím,jestli už to máš pořešené,ale já se bavil s kamarádem,a říkal,že se to dá i opravit,normálně to vytáhnout z káry,a dát to někomu kdo opravuje rádia,tv atd.....dá se to přepájet,kámoš si to opravil sám.Jinak je asi lepší to sehnat v lepší vybavě,pokud nejde výhřev př.skla atd...dá se to tam nakodovat.Ale to je pak pro někoho kdo se tím zabejvá.

05 úno 17, 22:07:34
Uživatel

Odpovědět s citací
Jen dodám pro někoho kdo bude mít obdobný problém který se běžně stává a to z levým blinkrem.
Měl jsem s tím totiž dlouhodobě problémy kdy blinkr nejdříve vynechával a po čase uplně přestal fungovat. Problém vznikl tím že jsem jeden čas před stavbou nechával třeba hodinu i víc blikat varovný.
Blinkry jsou řízený dvěma miniaturními relátky naletovanými PEVNĚ v tištěném spoji řídící jednotky, (pod volantem)
problém je že relátko levého blinkru se spouští i v případě varovných světel, je tudiž nadměrně zatěžováno a rádo odchází.
Někteří mechanici si s tím většinou neví rady a tak mě byla doporučována změna celé řídící jednotky, metodou pokus omyl a pomocí schématu k autu jsem na to ale přišel, relátko obědnal je to stokorunová záležitost a elektrikář mě to jen přeletoval a bylo po problému...

10 úno 17, 22:05:29
Uživatel

Odpovědět s citací
Mám nejspíš stejný problém, jediné co mi nesedí je chování při zaplých varovkách. Levý blinkr bliká a vždycky se nahodile na chvíli splaší (jakoby byla prasklá žárovka) a po bliku nebo dvou začne zase fungovat normálně. Všechny žárovky vždycky svítí přesně tehdy, kdy bliká kontrolka na palubovce. Jenže při varovkách blikají normálním rytmem, jenom levé blinkry a kontrolka se občas nerozsvítí. Pokud tvrdíš, že varovky používají relátko levého blinkru, nemělo by být chování u varovek úplně stejné?

Díky.

02 kvě 20, 14:25:33
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2