Logo
Právě je 22 bře 19, 13:48:17

E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Neoriginál rádio 
Autor Zpráva
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 2.8 V6 150 kW
Odpovědět s citací
Hele, mám tu jednu elektroniku od broditu volnou nepoužitou, můžu ti jí dát, třeba ta co máš je vadná, já už jí nepotřebuju. V mondeu jsem měl aktivní držák na Palm Treo, pak jsem to vyměnil na nokii n900, akorát jsem prohodil držák, napájení jsem nechal vodní po Treu, takže to z tý nokie mi zůstalo volné nepoužité.

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+
Líitám jak utrženej ze řetězu, podle toho to taky vypadá: Obrázek LPG

13 úno 15, 17:36:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW
Odpovědět s citací
elektronikou od broditu to neni, to by to nedělalo i na jinejch nabíječkách...

Takže zkusim jít cestou toho odrušovače. Jinak teď je to napájený ze stejnýho vedení jako rádio a použitá úplně jiná nabíječka (ta od toho Broditu) a píská to pořád stejně. A vzhledem k tomu, že to píská podle otáček, tak to vidim na "chybu" v altiku... přeci jen už má něco za sebou...

Seat Alhambra II, 2.0TDi 103kW - prodáno

Seat Alhambra III, 2.0TDi 110kW

13 úno 15, 18:11:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatel

Odpovědět s citací
Ahoj,

hledal jsem po fóru, ale nenašel jsem. Originál rádio 6000CD RDS EON se rozbilo (pořád ukazuje PHONE a nic se s ním nedá udělat, nehraje, nepřehrává). Koupil jsem tudíž nové, a má ISO konektor. Vyndal jsem ho, v bláhové naději že pouze přehodím dráty, doufal jsem že tam je ISO konektor, a on tam není. Hledal jsem různé přechodky, ale pořád si nejsem jistý, jestli jsem našel tu správnou.

Nové rádio má taky jiný konektor na anténu, a taky má standardní výšku - 1 DIN.

Prosím tedy o rady, jakou přechodku koupit na ISO, co udělat s tou anténou a co s tou výškou rádia.

Našel jsem tyhle ISO přechodky:
http://www.autokom-audio.cz/995,cz_adap ... y-iso.html
http://www.audioland.cz/iso-konektor-ford-galaxy-i/
http://www.audiocom.cz/prislusenstvi/is ... a-i--539cz
ale fakt nevím kterou mám vybrat.

Mám ty konektory i vyfocený, kdyby byl zájem, můžu je sem přidat.

Díky moc za pomoc.

24 úno 15, 20:25:51
Uživatel

Odpovědět s citací
Já mám myslím redukci jako je tahle: http://www.sptrading.cz/car-hifi/iso-adaptery-pro-autoradia/iso-konektor-ford-2-52-093/3219.html což asi bude to samé co jsi našel ty. Podle obrázků to vypadá, že jsou všechny stejné. Je to redukce ISO na Ford, starší typ, nový je pak kostka a je v něm i ovládání z volantu, měnič na CD atd...

Co se týká antény, tak koukni na něco jako http://www.sptrading.cz/car-hifi/prislusenstvi-car-hifi/antenni-adapter-iso-din-2-95-702-skladem/2767.html, http://www.sptrading.cz/car-hifi/prislusenstvi-car-hifi/antenni-adapter-din-iso-2-95-699/2769.html, nebo nově bývá hlavně na autech pro vw koncern konektor FAKRA http://www.audiocar.cz/detail-autoradia-prislusenstvi-antenni-adapter-fakra-iso-fajka--820.html. Další věc je, že anténa je aktivní a potřebuje napájení. u folcvágnů se používa tzv. fantomové napájení, což znamená, že po anténním kabelu jde rovnou z rádia i napájení pro anténní zesilovač. Aftermarket rádia to většinou neumí, takže potřebuješ ještě výhybku pro napájení. Takže zajdeš do autodílů a koupíš rovnou výhybku i se správnejma konektorama na obou koncích.

...jen teda doufám, že Galaxy má stejně řešené napájení antény jako sharan a alhambra, protože mě hraje rádio i bez výhybky v podstatě stejně (mizerně) jako s výhybkou.

Ford Galaxy Ghia 2001 V6 150kW Tiptronic, LPG Tartarini Seq, nezávislé topení B5W-SC s EasyStart R+

25 úno 15, 17:35:42
Uživatel

Odpovědět s citací
Díky Maxi, ještě kdybys mi mohl poradit jakej vzít rámeček, aby tam to rádio jenom tak nevlálo volně ve větru, byl bych ti vděčen :)

28 úno 15, 10:13:06
Uživatel

Odpovědět s citací
teď nevím jak to myslíš. Ke každýmu rádiu máš normální plechovej rámeček. Rámečky jsou do jistý míry univerzální. Rozměry jsou u všech stejný, rozdíl může být jen v uzamykání rádia v rámečku, aby seděli pojišťovací zoubky z boku rádia, aby ti nešlo jen tak volně vysunout. Samozřejmě že na 1DIN rádio máš 1DIN rámeček, na 2DIN je 2DIN rámeček. Panel ze sharana a alhambry je by default dělanej na 2DIN rádio. Pokud tam chceš dát 1DIN, tak pak potřebuješ ještě přepážku 1J0 857 725 C

Obrázek

a pod rádio odkládací příhrádku 3B0 857 058

Obrázek

(já mám teda nějakou univerzální a taky tam drží). Pokud tam nebudeš mít tu přepážku, tak ti tam ten rámeček na rádio bude plandat. Ta přepážka se vyskytuje ve všech koncernovejch autech, co mají 2DIN / 2x 1DIN panel na rádio, takže i s tím odkládacím kastlíkem seženeš zase na vrakáči nebo to zkus tady v "bazaru".

28 úno 15, 20:07:27
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.2005
Odpovědět s citací
Ahoj, také přemýším o 2DIN autorádiu do mého GII (r.v.2005). Teď tam mám rádio Becker Traffic + krytku což dohromady udělá 1,8DIN
Stále nikde nemůžu najít jestli se dělá nějaký kryt pro 2DIN. Všude nacházím jen redukce nebo kryty pro G III :cry:
Máte někdo zkušenosti s tím, jak sundat ten středový plast ve kterém jsou tlačítka? Chtěl bych to prozkoumat,
jestli je za tím krytem vůbec dostatek místa pro 2DIN rádio.
Díky všem za rady!

15 bře 15, 18:11:51
Uživatel

Odpovědět s citací
Místa za panelem je dost, toho se neboj. Sundat se dá tak, že pootevřeš nápojáky a zespoda skrz ně šikmo uvidíš 2 šrouby na Thorx které musíš vyndat. Pak sundáš rámeček okolo climatronicu a vyndáš další 4 šrouby. Nepamatuju si, jestli jsou pak ještě nějaký další šrouby dole, myslím, že to drží jen ty pro climatronic a moooožná je ještě něco pak uplně vzadu za rádiem ale tím si už taky nejsem jistej.

Nicméně 2DIN rádio je pořád větší lákadlo pro feťáky než 1DIN, nehledě k tomu, že z 1DIN sundáš čelní panel.

15 bře 15, 19:33:40
Uživatel

Auto: Ford Galaxy II 1.9 TDi PD 85 kW r.v.2005
Odpovědět s citací
Díky za radu, nerad bych to zbytečně zprasil jen kvuli neznalosti :)
Jinak máš pravdu s těmi krádežemi, já uvažuji ještě před tím o bezpečnostních foliích na skla
a kvalitním autoalarmu. Nicméně je mi jasný, že absolutní ochrana neexistuje a pořád zde riziko je.

Jinak se dělají i 2DIN autorádia která také mají onímatelný čelní panel nebo spíše displej.
Například Alpine INE-W987D (než se koukneš na cenu tak se posaď a dobře opři :D )

15 bře 15, 19:49:32
Uživatel

Odpovědět s citací
středový plast na 2din je ze Sharana/Alhambry.. pak se tam 2 din rádio v pohodě vejde. Kdyžtak mám jeden navíc

15 bře 15, 20:15:08
Uživatel

Odpovědět s citací
Teď jsem na ebayi narazil na tohle 2DIN rádio za podezřele nízkou cenu $23.99, což je aktuálně jen 574.12 Kč!

Rádio nemám, nevím co je to zač, jen dávam odkaz.

Obrázek

http://www.ebay.com/itm/NEW-Double-2-DIN-Android-Car-GPS-Stereo-DVD-Player-6-2-3G-WiFi-USB-HDMI-Camera-/261890154280?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3cf9de9f28

17 kvě 15, 13:08:12
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat
Odpovědět s citací
the.max: No, ta cena by mi byla trochu podezřelá... Já jsem svého času sháněl náhradu za originál rádio, který se mi rozbilo a nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si nechal opravit to origo. Sice mě to stálo přes 6 tisíc, to jsem se málem pos*al, ale zatím to funguje. Ty 2DIN náhrady, co mají prakticky stejný design jako to původní rádio takže pasujou do toho šišatýho rámečku, stály (podle toho kdo je prodával) asi od 10 do 20ti tisíc, vypadaly krásně, s Androidem, s nainstalovanou navigací iGo, s DVD přehrávačem a já nevím s jakejma ještě dalšíma píčovinama, ale když jsem se o to začal blíž zajímat, tak mi trochu neochotně přiznali, že ty rádia jsou čínský a že kupříkladu HF moc nefunguje, rádio tak ještě po Praze, ale mimo větší měssta je to bída - má malou citlivost příjmu.... tak jsem z toho rychle vycouval. Tohle co je na obrázku jsem sice ještě neviděl, ale měl bych strach do toho jít... ačkoli za ty prachy, jestli je to kolem pětikila, tak by to třeba stálo za pokus, kdyby to fungovalo, tak je to zadara...

18 kvě 15, 14:29:25
Uživatel

Odpovědět s citací
Však já nikoho nenutím to kupovat, jen jsem to sem dal jako čínské rádio za hodně nízkou cenu. Nic víc.

18 kvě 15, 20:38:04
Uživatel

Auto: Ford S-Max 2.0 TDCi 103 kW automat
Odpovědět s citací
Však se na mě hned tolik nehněvej :-) Jsem to pochopil jako že uvažuješ o koupi a chceš znát názor - ten já taky nikomu nenutím... jen jsem se chtěl podělit o svoji zkušenost a měl jsem pocit, že tohle fórum má právě k tomu sloužit.

19 kvě 15, 7:24:56
Uživatel

Odpovědět s citací
No, koupit jsem to zkusil, když už nic, tak alespoň použiju displej:-D Každopádně do auta to nechci, mám 1DIN kenwooda a rozhodně nemám v plánu to měnit.

19 kvě 15, 10:48:45
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další