E-shop https://www.autodiagnostika.jantolak.sk/

Jaký použít radiátor topení ?

Servisní otázky a řešení technických problémů.
Ford Galaxy I r.v. 03/1995 - 04/2000
Odpovědět
romtom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2019, 11:42
Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW

Jaký použít radiátor topení ?

Příspěvek od romtom » 12 úno 2019, 17:59

Zdravím Vás všechny tady na fóru. K tématu, Galaxy I r.v. 1999 1,9 TDI AFN 81 kw manuální klima, ale asi stačí SAG první generace. Problém byl: mlžení oken, malý náznak zápachu fridexu, neznatelný unik kapaliny. Po vyhození filtru a odmaštení oken, nastalo opět zamlžení a fridex byl cítit víc. Po rozebrání prosakoval u vrchu radiátor topení, OEM kod 95NW18B539AB. Tento díl byl v originálu, už dvakrát přečíslován a nahrazen novým typem, je pro SAG I i SAG II. V originálu stojí cca 6000,- kč, je jedno u jaké značky (ford,seat,vw), staré typy jsou vyřazeny. Já objednal díl Hella, nechtěl jsem nějakou úplně levnou náhradu. No a celý problém je, že tento díl má o 10 mm užší lamely výměníku. Rozměry rámečku šířka, délka sedí, jen místo 42mm je široký 32mm. To mi vychází cca o 24% menší účinná plocha výměníku a bojím se nižšího tepelného výkonu. Řešil to už někdo z vás? Při objednání originálu mi rozměry dopředu neumí říct a díl se objednává závazně. Náhrady nemají popis, nebo chybný. Uvádí většinou šířku 42mm, ale to je přes kovový rámeček (zapertlování lamel) a lamely mají všude 32mm. U Audi B3 jsem si kdysi koupil levný výměník a auto přestalo topit, neboli ventilátor na 3. teplý vzduch a na 4. to jen foukalo víc, ale chladněji. Před výměnou to nedělalo. Při této velikosti kabiny, by to bylo hodně znát. Má s tím někdo zkušenost, topilo to po opravě stejně a pokud ano s jakým typem radiátoru. Měl v poslední době někdo v ruce nový originální díl? Jak vypadal v porovnání s fotkami níže. Díky za odpovědi Romtom.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

romtom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2019, 11:42
Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW

Re: Jaký použít radiátor topení do SAG I?

Příspěvek od romtom » 12 úno 2019, 18:14

Jinak omlouvám se za založení nového tématu. Na netu je jich založených dost, ale žádné nemá rozuzlení. Několik lidí různě psalo, že po výměně radiátoru už auto netopí jako dříve, sám mám podobnou zkušenost z Audi B3. Náhrad je cca 14 výrobců. Samozřejmě každá diskuze začíná, spíš oklikou, mlžení oken, smrad po fridexu, unik kapaliny, zanesený pilový filtr, nejede bufík tak to bude asi tím, netěsné víčko nádobky kapaliny a nízký výkon kvůli tomu, ucpaná triska přepadu nádobky, poškozený termostat, až po prasklé těsnění pod hlavou. Já mám auto co do teď topilo, bufik jede, termostat v pořádku a okruh byl "těsný". Vagem měřeno stejně i laserem, teploty odpovídaly.
Jen prostě nechci vědomě namontovat něco, co už logicky musí topit méně. Díl Hella má stejný obsah trubek radiátoru, měřeno. Má o 24% užší plochu výměníku, navíc je asi ještě i o 1 cm kratší. síla lamel je stejná, počet trubiček je také stejný s originálem. Takže myšlenka, že by náhrada topný výkon dohnala jinak je zcestná.

Uživatelský avatar
Lada
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 13158
Registrován: 03 lis 2007, 16:47
Auto: Ford Galaxy III 2.0 TDCi 103 kW r.v.2012
Bydliště: Pardubicko
Dal "To se mi líbí": 1 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký použít radiátor topení ?

Příspěvek od Lada » 12 úno 2019, 18:17

Kup originál. Jinak tebou zminovaná Hella je nejspíš Čína. ;-) :mrgreen: Taky jsem nechápal když jsem měnil chladič vody Hella made in P.R.C. :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ford Galaxy 2.0 TDCi 103 kW Titánium r.v.08/2012
Seat Alhambra Vigo 1.9 TDI PD 110 kW r.v.12/2005 chip by alpiners2 141 kW

romtom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2019, 11:42
Auto: Ford Galaxy I 1.9 TDi 81 kW

Re: Jaký použít radiátor topení ?

Příspěvek od romtom » 12 úno 2019, 18:41

Ano ta Hella je čína, viz foto. Originál na Fordu 95NW18B539AB je nahrazen (přečíslován). A ten přečíslovaný díl není ve fordu dostupný. Ve VW je také přečíslován, dostupný je až číslo 7M3819030, ale objednání je závazné a rozměr zkouší zjistit u dodavatele, ale tvrdí, že asi neuspějí. Proto zjištuji i takhle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host